Ztrácí Rudí ďáblové na kreditu? Zubimendi se netají, že by v případě přesunu dal přednost Arsenalu

Problémy Manchesteru United na hřišti i mimo něj rezonují Evropou, proto se objevují tváře, které nejsou příliš nakloněny možnému přesunu na Old Trafrod. Jednou z nich má být i Martín Zubimendi, který podle webu The Express dává přednost přestupu do londýnského Arsenalu.

Ztrácí Rudí ďáblové na kreditu? Zubimendi se netají, že by v případě přesunu dal přednost Arsenalu

Čtyřiadvacetiletý španělský záložník se v barvách Realu Sociedad těší velmi dobré formě. V aktuální sezóně naskočil již do 31 zápasů napříč všemi soutěžemi a připsal si čtyři góly a jednu asistenci. Jeho jméno je spojováno právě s Rudými ďábly a Gunners, ale podle novináře Deana Jonese preferuje v případě odchodu z LaLigy klub sídlící na Emirates Stadium.

„Přesun do Arsenalu se zdál být nepříliš reálný, ale oni potřebují dalšího kreativního hráče a tahle adresa je pro hráče v posledních letech opět atraktivní. Dokonce možná i více než Manchester United, kde je vidno, že něco nefunguje,“ nechal se slyšet Jones.

MONAKO BY MOHLO POMOCI ARSENALU S NEPOTŘEBNÝM ZBOŽÍM DO ZÁLOHY. JAKÉ MOŽNOSTI SE RÝSUJÍ?

Arsenal se netají zájemem o Zubimendiho, ale nechybí mu také záložní plán. Tím má být dvacetiletý nizozemský mladík Xavi Simons. V této sezóně se mu daří na hostování v Lipsku, kde zaznamenal 27 startů napříč všemi soutěžemi a připsal si v nich 7 gólů a 9 asistencí.

Simons prošel mládežnickými akademiemi Barcelony a PSG, navíc v Parku Princů s ním do budoucna počítají, proto podle listu GiveMeSport neplánují hráče ze svých řad uvolnit. Hostování v Bundeslize mu má zaručit herní praxi a v létě by jej mohli povolat zpět do Paříže.

Foto: Real Sociedad