Budoucnost Rashforda je na Old Trafford ohrožena. Případný přestup by mohl zlomit rekord

Marcus Rashford se podruhé během krátké chvíle dostal do problémů, když kvůli večírku vynechal trénink a následně jej Erik ten Hag nenasadil do pohárového klání proti Newportu. Nyní se objevují zprávy o tom, že by anglický útočník mohl poprvé zamířit mimo Old Trafford. 

Budoucnost Rashforda je na Old Trafford ohrožena. Případný přestup by mohl zlomit rekord

V minulém týdnu se Marcus Rashford nehlásil na tréninku Manchesteru United, místo toho byl přistižen v baru v Belfastu na párty. Erik ten Hag původně hovořil o nemoci, důkazy ale byly nezvratné.

Vedení Rudých ďáblů tak v pondělí večer vydalo prohlášení s tím, že Marcus Rashford za své činy převzal zodpovědnost a vše bude řešeno interně s tím, že záležitost byla uzavřena.

Rashford se ale podobného prohřešku dopustil podruhé během krátké chvíle a na Old Trafford se začalo spekulovat o tom, že klubu již nemá co nabídnout. Od roku 2016 přitom nechyběl v prvním týmu United a loni držel svůj tým nad vodou. Jenže letos skóroval ve dvaceti ligových duelech jen čtyřikrát a proti němu hovoří i již zmíněná disciplína.

Do úvahy tak nyní připadá letní odchod. O šestadvacetiletého útočníka se podle deníku The Sun intenzivně zajímá Paris St. Germain, které bude ochotno za něj nabídnout vysoké odstupné.

The CIES Football Observatory zmínil, že Rashfordova hodnota během současné sezony klesla na asi 100 milionů eur, zhruba 86 milionů liber. Rudí ďáblové si nicméně představují částku převyšující 115 milionů liber.

Jednalo by se tak o přestupový rekord anglického hráče. Ten loni v létě vytvořil Declan Rice, jenž Arsenal vyšel na 105 milionů liber. Překonat jej může ještě Jude Bellingham, který by se všemi bonusy mohl stát Real Madrid 114 milionů liber. Jestliže ale Rashforda zláká francouzský velkoklub, tabulky se mohou měnit.