Mourinho se napakoval. Za padáky posbíral už 80 milionů liber. O nové práci prý jednal ještě jako manažer AS Řím

Špatné výsledky byly pouze jedním z důvodů, proč dostal portugalský kouč José Mourinho padáka v italském AS Řím. Ostrovní média uvádějí, že na kouče prasklo, že jednal o novém angažmá ještě v době, kdy byl trenérem klubu ze Serie A. Z Říma by se prý podle všeho nejpozději po sezoně stejně pakoval…

Mourinho se napakoval. Za padáky posbíral už 80 milionů liber. O nové práci prý jednal ještě jako manažer AS Řím

Šedesátiletý Portugalec ukončil své působení v AS Řím před čtrnácti dny. Předčasně, kontrakt měl vypršet až na konci sezony. Mourinhovi tak díky tomu přistály na účtu tři miliony liber, což v součtu znamená, že za předčasné vyhazovy vyinkasoval od klubů během kariéry už pohádkovou sumu osmdesáti milionů liber.

Za jeho prací v AS Řím zůstane triumf v Konferenční lize, ovšem v nejvyšší italské soutěži to bylo ze strany jeho týmu spíše trápení. Vzpomínat se bude i na věčné spory s novináři a také na tresty, které sbíral za své chování. Od týmu byl odvolán v době, kdy byl jeho tým devátý. 

Zůstane Mourinho v Itálii? Pět důvodů, proč by jeho angažmá v Neapoli bylo ideálním řešení pro obě strany

Daily Mirror nyní tvrdí, že Mourinho se každopádně nejpozději po sezoně chystal opustit Řím a už jednal o jiné práci. „Jednal o tom, aby se připojil k saúdskoarabskému týmu Al-Qadsiah,“ napsal britský list. Al-Qadsiah momentálně vede druhou nejvyšší soutěž a v roli trenéra připravuje tým bývalý kouč Sevilly Michel.

Zpráva v anglických médiích uvádí, že měl Special One „tichou dohodu s ambiciózním saúdským klubem o tom, že pokud klub postoupí do Saudi Pro League, tak zváží své angažmá.“

Poté, co Mourinho dostal padáka, přistála mu na stole i nabídka od klubu Al.Shabab. Tu ale nakonec odmítl. Experti tvrdí, že i italská Neapol zvažuje pod tlakem nahradit Waltera Mazzarriho bývalým manažerem Chelsea a Manchesteru United. Kde ale nakonec Mourinho opravdu skončí, to ukážou až následující měsíce.

Žádná střela na branku, žádný problém. Jsem velmi spokojený, šokoval Mazzarri