Žádná střela na branku, žádný problém. Jsem velmi spokojený, šokoval Mazzarri

Úřadující mistr bez několika klíčových hráčů uhrál na půdě římského Lazia bezbrankovou remízu a s průběžným devátým místem může být jen těžko spokojený. Kouč Walter Mazzarri přesto své svěřence pochválil, a to i přes fakt, že jeho celek na branku Římanů ani jednou nevystřelil. 

Žádná střela na branku, žádný problém. Jsem velmi spokojený, šokoval Mazzarri

V rámci nedělního programu 22. kola Serie A se odehrál jeden z nejnudnějších zápasů celé sezony. Bez branky skončil duel mezi Laziem a Neapolí naposledy před dlouhými dvanácti lety a i bez největších hvězd v sestavách obou celků se jistě nějaký ten gól očekával.

Jenže nepřišel, a co víc, k vidění byla jediná střela mezi tři tyče, o kterou se postaral domácí Valentín Castellanos. Úřadujícím mistrům scházelo skutečně hodně hráčů základní sestavy.

Dvě neproměněné penalty po dvaceti letech. Rossoneri mohou alespoň velebit Loftuse-Cheeka

Karetní trest si odpykávali Giovanni Simeone, Kvicha Kvaratskhelia a Jens Cajuste, kvůli zranění scházeli Alex Meret, Natan a Mathias Olivera, reprezentační povinnosti poté plní Victor Osimhen a Frank Zambo Anguissa.

I přesto se hovoří o ostudě. Jinak to ovšem vidí kouč Neapole Walter Mazzarri, který své svěřence pochválil. "Jsem velmi spokojený, proti nám byl velmi náročný soupeř. V minulé sezoně skončili druzí a nám chybělo hodně hráčů. Myslím, že ti, kteří dnes hráli, odvedli skvělou práci," překvapil dvaašedesátiletý Ital v pozápasovém rozhovoru pro DAZN.

"Už v Saúdské Arábii na Superpoháru jsem viděl dobrou odezvu hráčů a nyní jsem dostal potvrzení, že zde pracuji s několika skvělými hráči. Měli jsme sice jen pár tréninku, ale už vidím něco, co se mi zamlouvá," pokračoval Mazzarri v pozitivním duchu.

Jenže od doby, co Mazzarri vystřídal Rudiho Garcíu, Neapol neskóroval v osmi ze čtrnácti zápasů. "Chyběla nám schopnost útočit v prostoru, Raspadori na to nemá ideální vlastnosti. Ale jinak jsme byli solidní a pracovali jako tým," stál si za svým kouč Partenopei.

Realita je nicméně taková, že úřadující mistr je po jednadvaceti zápasech až na deváté pozici a na příčky zajišťující Ligu mistrů ztrácí čtyři body. Problémem je ale vyrovnanost italské soutěže a také ztráta na třetí AC Milán. Ta momentálně činí čtrnáct bodů.

Král střelců minulého ročníku italské ligy Osimhen opustí Neapol, ta za něj dostane přes tři miliardy