Končící smlouvy na San Bernabéu? Opory ze zálohy budou pokračovat, otazníky jsou v obraně Realu

Real Madrid začíná rok 2024 s několika otazníky, které musí vyřešit. Jak z hlediska příchodů, tak odchodů. Pomineme-li kandidáty na přestup, kteří by se mohli k Bílému baletu připojit v roce 2024, slovutného obra ze San Bernabéua by mohlo opustit až šest hráčů. Jedná se o fotbalisty, kterým v červnu tohoto roku končí smlouva.

Končící smlouvy na San Bernabéu? Opory ze zálohy budou pokračovat, otazníky jsou v obraně Realu

LUKA MODRIČ

Osmatřicetiletý Chorvat možná prožívá svou poslední sezonu v Realu Madrid. Loni v létě prodloužil smlouvu o jednu sezonu, přičemž jednání nebyla vůbec jednoduchá. Hráč cítí, že má sílu pokračovat, ale teprve se uvidí, jak se k tomu Real Madrid postaví. Jasné se zdá být jen to, že pokud mu v Realu nabídnou prodloužení smlouvy, bude to na jednu sezónu.

Spekulovalo se o zájmu z MLS i ze Saúdské Arábie.

TONI KROOS

Němci, kterému bude 4. ledna 34 let, také dobíhá smlouva. Zdá se, že by mu bylo bližší zůstat v Realu Madrid ještě jednu sezonu. Klub by tato možnost potěšila a Ancelottiho prodloužení smlouvy hodně pomáhá, aby Kroos v klubu zůstal. V průběhu minulých měsíců se mluvilo o ukončení kariéry, nicméně Kroos stále hraje důležitou roli a patří mezi lídry týmu.

NACHO 

I Nachovi bude v lednu 34 let. Španěl působí v Realu Madrid celý svůj život. Loni v létě byl blízko odchodu a uvidíme, co se stane letos. Chce se cítit v týmu důležitý a klub mu dá volnost v rozhodování o jeho budoucnosti. 

V týmu je pořád někde na pomezí člena základní sestavy a záplaty. Je na něj ale spoleh, svůj standard si vždy odvede. Navíc je i kapitánem.

LUCAS VáZQUEZ

Dvaatřicetiletý hráč je divokou kartou Carla Ancelottiho. Hrdý reprezentant je náhradníkem za Daniho Carvajala na pravém kraji obrany, ale Real Madrid už hledá na trhu pravého obránce pro příští sezonu. To by mohlo zpochybnit roli Lucase Vázqueze, který byl při posledním prodloužení smlouvy blízko odchodu.

Stejně jako Nacho, i Vazquez je ale spolehlivým dělníkem, který přijme jakoukoliv roli. I díky tomu, že neremcá a je schopen zahrát všude, zapisuje záviděníhodnou kariéru.

KEPA

Devětadvacetiletý brankář přišel do Realu Madrid letos v létě po zranění Courtoise. Z Chelsea je zapůjčen jen na sezonu a jeho představa je zůstat, ale vše je v rukou Realu Madrid. Ten rozhodně o tom, jestli se rozhodne baskického brankáře po skončení jeho zapůjčení podepsat. 

Vzhledem k návratu Courtoise se to však nezdá jako reálné, Chelsea navíc nemá důvod pouštět gólmana za levno. 

JOSELU

Třiatřicetiletý útočník přišel letos v létě na hostování z Espanyolu. Zdá se, že Joselu, který byl vychován v mládežnické akademii Realu Madrid, by mohl v klubu klidně zůstat. Ukázal se totiž jako platný hráč, byť ne jako jednička na hrotu.

Součástí smlouvy o hostování je i možnost odkupu, která by v rozpočtu Los Blancos neudělala žádné trhliny. Podle portálu The Athletic je na hodnotě 1,5 milionu eur.

Jurásek v problémech. Závěr podzimu mu vůbec nevyšel, Benfica už našla náhradu

Polarizující Oscar. Zamířil za penězi do Šanghaje, loni odmítl Barcelonu. Vše kvůli rodině