V Tottenhamu díru do světa neudělal, nyní je ale Bergwijn připraven na návrat

Nizozemský křídelník Steven Bergwijn měl v Premier League už jednu příležitost, tu ale v Tottenhamu příliš nezužitkoval. Přesto se zdá, že by se na Ostrovy mohl nynější hráč Ajaxu Amsterdam vrátit. 

V Tottenhamu díru do světa neudělal, nyní je ale Bergwijn připraven na návrat

Steven Bergwijn si skvělé jméno udělal především v PSV Eindhovenu, po přesunu do Tottenhamu za téměř 30 milionů liber ale začalo jeho trápení. V Londýně se do základní sestavy na pravidelné bázi nepropracoval a vstřelit dokázal jen sedm ligových branek.

Přesto se do paměti fanoušků Kohoutů zapsal nesmazatelně. V lednu minulého roku v rámci 17. kola prohrával Tottenham ještě v páté minutě nastavení v Leicesteru 1:2. Bergwijn se dostal do hry až v 79. minutě, přesto v závěru dvěma góly otočil celé střetnutí a byl vyhlášen hlavní hvězdou klání.

Jenže Tottenham po jeho dalších službách příliš netoužil a prodeji do Ajaxu se nijak nebránil. V Amsterdamu následně prožil nejgólovější sezonu ve své kariéře a i letos podává solidní výkony, ačkoliv nizozemskému velkoklubu se hrubě nedaří.

V patnácti soutěžních zápasech vstřelil Bergwijn sedm branek a dvě asistence a podle Fabrizia Romana je ve hře jeho návrat do Premier League. Podle Daily Mail se má o Bergwijna zajímat Brentford a také Wolverhampton, Romano jedním dechem dodává, že dalším týmem šestadvacetiletého útočníka může být i někdo ze Saúdské Arábie.