Leeds vyjde vstříc Manchesteru City, mistra Premier League to ale bude stát rekordní sumu

Talentovaný mladík Finley Gorman, jenž patří aktuálně druholigovému Leedsu United, má být připraven podepsat kontrakt s Manchesterem City, který do něj investuje nemalé finanční prostředky.

Leeds vyjde vstříc Manchesteru City, mistra Premier League to ale bude stát rekordní sumu

Patnáctiletý hráč je již několik let součástí akademie slavného klubu z Elland Road, nicméně debutu v prvním mužstvu německého manažera Daniela Farkeho by se dočkat neměl.

Jak píše list The Athletic, velká ostrovní naděje by se měla přesunout na modrou stranu Manchesteru již v lednovém přestupovém okně.

Kluby jsou v případě fotbalistů mladších sedmnácti let vesměs bezmocné a nic na tom nemění ani skutečnost, že je doposud pečlivě vychovávaly ve svých akademiích.

Jak se postarat o sebevědomí hráče? Zavolat mu, když může být důležitý, komentuje Bielsa povolání Suáreze

Kompenzace pro trojnásobné mistry země však má být více než slušná. Domluvená přestupová částka je údajně pro hráče jeho věku novým britským rekordem.

Ofenzivní středopolař už v této sezoně 2023/2024 debutoval v anglické reprezentaci do šestnácti let a podle prognóz ho čeká velká kariéra.

Gorman je mimochodem nejmladším fotbalistou, jemuž se kdy podařilo skórovat v juniorské Premier League U18. Do střelecké listiny se zapsal již v pouhých čtrnácti letech a 326 dnech.

Od září naskočil v dotyčné soutěži do pěti soubojů a během 286 odehraných minut zařídil dvě branky a jednu gólovou asistenci.

S tímto tempem by mohl debutovat za věhlasné áčko Citizens pod renomovaným Josepem Guardiolou klidně již v příštím soutěžním ročníku 2024/2025.

Bayern myslí na budoucnost. V roce 2024 se bude v Allianz Aréně hlásit extrémně rychlý zázrak z Tanzánie