Semafor 12. kola Premier League: Salah krok od nesmrtelnosti, defenziva City zažila nečekaný kolaps a Racci nadále bez vítězství

Liverpool perfektně zareagoval na remízu v Lutonu a s nepříjemným Brentfordem si poradil hladce poměrem 3:0. Dvěma góly k tomu přispěl Mohamed Salah, jenž se přiblížil k velkému milníku. Jen o bod vede tabulku Premier League Manchester City, který v ligovém utkání inkasoval čtyři branky po více než třech letech. Na výhru nadále čeká Brighton, tomu se podruhé v historii stalo, že si vstřelil vlastní branku a dohrával v deseti.

Semafor 12. kola Premier League: Salah krok od nesmrtelnosti, defenziva City zažila nečekaný kolaps a Racci nadále bez vítězství

Červená – Defenzivní kolaps mistra

„Byla to dobrá reklama na fotbal. Obecně vzato není čeho litovat, udělali jsme všechno, co se dalo. Určitě jsme v některých momentech chybovali, ale to se stává, když hrajete proti dobře organizovanému týmu," hodnotil pro SkySports remízu 4:4 proti Chelsea manažer Citizens Pep Guardiola.

Jedno je ale jisté. Manchester City zažil defenzivní kolaps, který se mu naposledy stal před třemi lety, když v domácím prostředí senzačně podlehl Leicesteru 2:5. Venku se svěřencům Pepa Guardioly "podařilo" čtyři branky inkasovat poprvé od ledna roku 2018, kdy poměrem 4:3 odcházeli poraženi z Anfield Road.

Manchester City zažil duel, ve kterém inkasoval a zároveň vstřelil branku poprvé od ledna roku 1961, kdy prohrál s Arsenalem 4:5. Chelsea tak dlouze vzpomínat nemusí, remízu 4:4 uhrála s Tottenhamem v březnu 2008.

A na závěr jedna zajímavost k osobě Pepa Guardioly. Ten ve své kariéře odkoučoval 882. zápas, ale vůbec poprvé zažil duel, ve kterém jeho tým vstřelil i inkasoval čtyři a více branek.