Semafor 12. kola Premier League: Salah krok od nesmrtelnosti, defenziva City zažila nečekaný kolaps a Racci nadále bez vítězství

Liverpool perfektně zareagoval na remízu v Lutonu a s nepříjemným Brentfordem si poradil hladce poměrem 3:0. Dvěma góly k tomu přispěl Mohamed Salah, jenž se přiblížil k velkému milníku. Jen o bod vede tabulku Premier League Manchester City, který v ligovém utkání inkasoval čtyři branky po více než třech letech. Na výhru nadále čeká Brighton, tomu se podruhé v historii stalo, že si vstřelil vlastní branku a dohrával v deseti.

Zelená – Salah krok od TOP 10

Liverpool se po remíze v Lutonu a porážce v Toulouse v rámci Evropské ligy oklepal a nepříjemný Brentford porazil poměrně hladce 3:0.

Dvěma góly se o to zasloužil především Mohamed Salah, který se dostal na 200 vstřelených branek v anglických týmech (2 – Chelsea, 198 – Liverpool) a také na metu 149 zásahů v Premier League.

V historické tabulce PL tak vyrovnal jedenáctého Leze Ferdinanda a je jen jeden zásah od desátého Michaela Owena. Následující trefou se tak stane teprve třetím zahraničním hráčem v TOP 10. Na páté příčce je Sergio Agüero, sedmý je Thierry Henry.

Salah se zapsal také do historie Liverpoolu. Skóroval totiž v každém z úvodních šesti domácích duelů sezony. Nevšední zápis potkal také Darwina Núñeze, jenž v Premier League zaznamenal svou sedmou asistenci. Na tom by až tak nic nevšedního nebylo, Núñez ale vždy přihrál právě Mo Salahovi.