Semafor 12. kola Premier League: Salah krok od nesmrtelnosti, defenziva City zažila nečekaný kolaps a Racci nadále bez vítězství

Liverpool perfektně zareagoval na remízu v Lutonu a s nepříjemným Brentfordem si poradil hladce poměrem 3:0. Dvěma góly k tomu přispěl Mohamed Salah, jenž se přiblížil k velkému milníku. Jen o bod vede tabulku Premier League Manchester City, který v ligovém utkání inkasoval čtyři branky po více než třech letech. Na výhru nadále čeká Brighton, tomu se podruhé v historii stalo, že si vstřelil vlastní branku a dohrával v deseti.

Oranžová – Další ztráta pro Brighton

V Evropské lize kráčí Brighton do jarní fáze, ale v Premier League momentálně ideální období nezažívá. Pošesté v řadě se nemohl radovat z vítězství a remíza s posledním Sheffieldem United rozhodně nemohou svěřenci Roberta De Zerbiho považovat za úspěch.

Racci zažívají podobné období jako na jaře loňského roku, kdy neuspěli dokonce v sedmi zápasech s tím, že během tohoto období uhráli jediný bod. V tomto ohledu jsou na tom lépe, když ze šesti klání získali body čtyři.

V Premier League se Brighton v neděli představil ve 240. střetnutí, ale teprve podruhé zažil dva negativní okamžiky, konkrétně vlastní branku a vyloučení. Do své svatyně si míč srazil Adam Webster, předčasně poté musel do sprch Mahmoud Dahoud.