Čvančara zářil štěstím: Moc důležitý gól, chci dokázat, že patřím na hřiště

Obrovská euforie a štěstí. Útočník Tomáš Čvančara sice chybí v aktuální nominaci české reprezentace pro zápasy v Polsku a s Moldavskem, když se ale v pátek večer trefil v bundesligovém utkání do sítě Wolfsburgu a jeho tým vedl 1:0, tryskala z něj radost na všechny strany. „Ten gól je pro mě strašně důležitý,“ zářil bývalý sparťan poté, co jeho tým nakonec vyhrál vysoko 4:0.

Čvančara zářil štěstím: Moc důležitý gól, chci dokázat, že patřím na hřiště

Český snajpr se trefil v 16. minutě, když uklidil míč do sítě z hranice malého vápna. „Měl jsem pár zápasů, kdy to nebylo z mojí strany úplně ono. Ale teď jsem dostal šanci hrát od první minuty a jsem rád za sebe i za tým, že to vyšlo,“ svěřil se Čvančara při rozhovoru pro klubový web Borussie. Naposledy se v německé nejvyšší soutěži trefil 17. září proti Darmstadtu (3:3).

Následně naznačil, že mu dobrý výkon i vysoké vítězství mohou pomoci i příště do základní sestavy. „Doufám, že na to všechno budu moci v příštích týdnech navázat. Abych dokázal, že na hřiště patřím,“ naznačil Čvančara, že se mu více než na lavičce náhradníků líbí v základní sestavě.

foto: © ČTK / DPA / Federico Gambarini

Popsal také, že před svojí trefou prostě jen čekal na míč v pokutovém území a pak už ho nečekala složitá práce. „Přihrávka přišla naprosto perfektně. Bylo snadné ji proměnit v gól,“ tvrdil útočník. Lebedil si přitom, že se jeho týmu bude s lepším pocitem pracovat během reprezentační přihrávky. „V tom je výhra extrémně dobrá. Neprohráli jsme už čtyři zápasy v řadě. Tohle vítězství nás zase posune a určitě na něm budeme do budoucna stavět,“ doplnil Čvančara.

Spokojený byl i trenér vítězů Gerardo Seoane. „Musím kluky pochválit. Fungovali jsme dobře jako tým. Byl tam dobrý pohyb. Možná se někomu může zdát, že jsme vyhráli až moc vysokým rozdílem, ale prostě se nám jen dařilo proměňovat šance. Byl to úžasný večer,“ vykládal kouč Borussie.

To jeho protějšek Niko Kovač byl mrzutý z vysoké prohry. „Nezačali jsme špatně, jenže pak jsme udělali hodně chyb a soupeř je okamžitě trestal. To se pak pochopitelně odrazilo na výsledku. Zasloužili jsme si prohrát. Pokud uděláte takové chyby, jako tentokrát my, tak nevyhrajete žádný bundesligový zápas,“ krčil smutně rameny po nepovedeném duelu.

Čvančara odšpuntoval demolici Wolfsburgu, který v Borussia Parku padl v pátém venkovním zápase za sebou