Britský tisk chválí po utkání na půdě Rangers jediného sparťana

Jediný sparťan se dočkal pochvaly od britského tisku po utkání letenského celku v Evropské lize na půdě Rangers. Média tvrdí, že slovenský reprezentant Lukáš Haraslín hodil Pražanům záchranné lano, jinak mohl být výsledek výraznější než konečná výhra 2:1. Novináři chválí vítězné Rangers, tvrdí, že byli lepší než obhájci českého titulu, zejména v prvním poločase.

Britský tisk chválí po utkání na půdě Rangers jediného sparťana

"Klub z Glasgow měl v Praze trochu štěstí, že se vyhnul porážce," připomněli Glasgow Times dva týdny starou bezbrankovou remízu. "Ve čtvrtek však v Govanu (čtvrť v Glasgow) byli Rangers bez potíží lepší," uvedl deník.

Rekordní pětapadesátinásobní skotští mistři rozhodli o vítězství v rozmezí 11. až 20. minuty, kdy se trefili Danilo a Todd Cantwell. Po změně stran snížil Haraslín. "Po gólech Danila a Cantwella to vypadalo jako hladká plavba, ale Haraslín hodil českým mistrům záchranné lano," napsal Daily Record.

foto: AC Sparta Praha

"Hosté se po přestávce zlepšili a Haraslín v 77. minutě snížil. Poté Danilův gól na 3:1 odvolal videorozhodčí a na konci byli domácí hráči i fanoušci rádi, že slyší závěrečný hvizd. Clement od svého nástupu do funkce šéfa 'Light Blues' odehrál už šest zápasů bez porážky a postupné zlepšení je jasné, ale na konci se jeho tým jen tak tak udržel," uvedl The Guardian.

Pochvala pro Spartu. Nejlepší tým, proti němuž jsme dosud hráli, tvrdil trenér Rangers

Devětačtyřicetiletý Clement se skotského celku ujal v polovině října. "Není to tak dlouho, co se zdálo, že sezona Rangers je na hranici nezachránitelnosti. Po porážce od Aberdeenu na konci září, třetí ligové porážce v prvních sedmi zápasech, a výsledku, který nakonec stál Michaela Beala místo, byli z Ibroxu drtivě vypískáni," uvedla skotská verze BBC.

"Následovala tristní podívaná na hřišti Arisu Limassol v Evropské lize, kde se zdálo, že důvěra mezi hráči dopadla na samé dno. Když byl jako Bealův nástupce jmenován Clement, vypadalo to, že má na krku téměř nemožnou práci, ale za necelé čtyři týdny změnil náladu v Govanu. Skvělý výkon v prvním poločase doma proti Spartě vynesl Belgičanovi pátou výhru z prvních šesti (soutěžních) zápasů. Titíž hráči, kteří byli pod Bealem vypískáni, se ve čtvrtek dočkali aplausu až po strop," napsalo veřejnoprávní médium.

Tah s Gomezem Spartě nevyšel. Nebudeme mu nic vyčítat, ujistil střelec gólu