EURO se blíží a Phillips potřebuje herní vytíženost. Jeho zimní přesun je téměř jistou záležitostí

V Manchesteru City se Kalvin Phillips výrazněji neprosadil. A jelikož se blíží evropský šampionát, na kterém by nerad chyběl, v zimě s největší pravděpodobností úřadujícího mistra i celou Premier League opustí. 

EURO se blíží a Phillips potřebuje herní vytíženost. Jeho zimní přesun je téměř jistou záležitostí

"Nechci chválit hráče, kteří nehrají. Ale on je absolutně skvělý. Jiní by za těchto okolností mohli dělat problémy v šatně, ale tady je to přesně naopak," nechal se před časem slyšel Pep Guardiola.

"Rád bych mu dal více prostoru. Ale Rodri je pro nás klíčovým hráčem," dodal Guardiola na adresu Kalvina Phillipse s tím, že neochvějnou šestkou pro španělského manažera je jednoznačně zmíněný Rodri.

Phillips vše bere sportovně a raduje se z každé minuty, kterou může na trávníku v dresu Citizens absolvovat. Jelikož by ale rád hrál na blížícím se evropském šampionátu, bude v lednu usilovat o přestup. A ten mu podle posledních informací anglických a italských médií Manchester City umožní.

Respektive, podle Gazzetta dello Sport je na spadnutí jeho půlroční hostování v turínském Juventusu, který nutně shání defenzivního záložníka. Podle stejného listu zbývá doladit jediné - hráčovu gáži. Vedení italského velkoklubu totiž doufá, že Manchester City bude nadále hradit část mzdy anglického reprezentanta.

Sedmadvacetiletý hráč, který do City přišel loni v létě z Leedsu United za 45 milionů liber, by měl v Juventusu hostovat jen do konce aktuální sezony s tím, že součástí nebude opce na trvalý přestup. 

NESPOKOJENÝ PARTEY HODLÁ ODEJÍT UŽ V LEDNU. KDE BY RÁD SKONČIL?