Hráči Sparty si to po druhém gólu vyříkali rovnou na trávníku. Vítězství Rangers je zasloužené, shodli se

Trenér Sparty Brian Priske si během zápasu Evropské ligy na půdě skotských Rangers musel občas připadat jako ve špatném snu. Soupeř v první půli dvakrát potrestal chyby Letenských a nakonec bral výhru 2:1. "Musíme uznat, že Rangers byli po celých 90 minut lepším týmem,“ přiznal Priske sportovně.

Hráči Sparty si to po druhém gólu vyříkali rovnou na trávníku. Vítězství Rangers je zasloužené, shodli se

Letenským nevyšel na Ibrox Stadium hlavně první poločas, kdy nabrali manko ve skóre, které už nesmazali. „V první půli nás domácí potrestali, hráli dobře a vytvořili si velké šance. Nám se naopak nedařilo vypracovat příležitosti a ani bránit tak jako jindy,“ shrnul trefně dění na trávníku trenér Sparty.

"První poločas jsme vůbec nezvládli. Dělali nám problémy nakopávané balony, které hráli prakticky furt. Ani jsme nepodrželi míč a hned ho většinou z prvního doteku bouchali za nás. Tím, jak chceme hrát aktivně, máme za sebou velký prostor a nahoře mají rychlé hráče, takže nám to dělalo problémy," konstatoval také obránce Martin Vitík.

Rangers – Sparta 2:1. Nápor Letenských přišel pozdě, důležitou výhru slaví skotský tým

Po druhém inkasovaném gólu vytvořili hráči Sparty kruh, aby si navzájem vyříkali svůj výkon. "Chtěli jsme na to nějak zareagovat a myslím si, že druhou půli jsme úplně otočili a hráli jsme úplně jinak. Trochu jsme sahali po vyrovnání, ale soupeř si zasloužil vyhrát," prohlásil jednadvacetiletý český reprezentant, který čeká na první start v národním týmu.

foto: AC Sparta Praha

Hru pražského týmu hodně oživil Lukáš Haraslín. Podle něj zafungovalo i to, že Sparta změnila rozestavení, což dělalo skotskému celku problémy. „Už na konci poločasu to tam u nich skřípalo, ale hlavně ve druhé půli jsme tam měli útoky, které jsme měli lépe vyřešit,“ mrzelo slovenského reprezentanta.

To trenér Rangers Philippe Clement byl nadšený z výsledku i z výkonu svého celku. „Viděl jsem od týmu hodně věcí, které vidět chci. Ať už s míčem, nebo bez něj. Mužstvo každým týdnem roste. Chci to vidět celých 90 minut, tam ale zatím ještě nejsme. Ve druhém poločase naše tempo opadlo. Ze tří bodů mám velkou radost, protože vím, jak silná Sparta je."