Moje vina, moje chyba. Nic nefungovalo, mračil se Mourinho. Slavia si výhru zasloužila

Slavia si na domácí půdě v Evropské lize poradila se slavným AS Řím. Sešívaní vyhráli 2:0 a trenér vítězů Jindřich Trpišovský zářil štěstím. Jeho slavnější protějšek José Mourinho jen kroutil nad představením svých svěřenců hlavou. „Nedokážu si ten výkon vysvětlit. Slavia si vítězství naprosto jednoznačně zasloužila, zatímco my jsme si jednoznačně zasloužili prohrát,“ hlásil Portugalec.

Moje vina, moje chyba. Nic nefungovalo, mračil se Mourinho. Slavia si výhru zasloužila

Mourinho už před zápasem vyhlašoval, že jeho tým čeká těžší zápas než v Římě. Ale takovou dominanci sešívaných nečekal. „Ne všechny zápasy jsou takhle jasné, někdy je výhra méně zasloužená, ale to není tento případ,“ krabatil čelo při hodnocení duelu.

„Nepodařilo se nám vyhrát jediný souboj jeden na jednoho, z individuálního hlediska nefungovalo nic. Hráči nedodrželi prakticky žádné pokyny. Nelíbilo se mi prakticky nic, jediný hráč, který se mi líbil, byl Bove. Prohráli jsme příšerným způsobem, jsem super zklamaný,“ neskrýval rozčarování.

Sám pak přiznal, že je pod porážkou podepsaný i on sám. „Je to všechno moje chyba a moje vina. Po zápase jsem si udělal rychlou analýzu hry s hráči v kabině. Nedělám to rád, nechávám to až na další den, ale tentokrát jsem to tak cítil. Možná proto, že jsem neseděl na lavičce a měl jsem od toho odstup,“ dodal.

foto: © Profimedia

Úplně jinak se cítil kouč Slavie Jindřich Trpišovský.  Ten byl spokojený se vstupem do duelu. "Povedlo se nám hrát nátlakovou hru Vytvořili jsme si v první půli velký tlak, ze kterého rezultovaly ne přímo vyložené šance, ale závary v pokutovém území. Do defenzivy jsme hráli v prvním poločase skvěle,“ zářil trenér vítězů.

Po přestávce pak sešívaným pomohl brzký gól. „Celkově náš výkon pokračoval ve velkých parametrech až do konce a mohli jsme přidat ještě další góly. Na druhou stranu za stavu 1:0 nás podržel Mandy (Mandous). Myslím, že je to zasloužené vítězství po výborném týmovém výkonu.“

SLAVIA - AS ŘÍM 2:0. VELKÝ SKALP PRAŽANŮ! K POSTUPU V EVROPSKÉ LIZE CHYBÍ BOD