Problém jménem Sancho. Spory s Ten Hagem řeší hraním PlayStationu, jeho drzost mu odemkla dveře z klubu. Povedou do Říma?

Jadon Sancho si už evidentně vybral. Jeho mise s krycím názvem Old Trafford se zřejmě nachýlí ke svému konci. Prodloužit ji může pouze odvolání trenéra, který zatím má i navzdory nepříznivým výsledkům důvěru vedení klubu.

Problém jménem Sancho. Spory s Ten Hagem řeší hraním PlayStationu, jeho drzost mu odemkla dveře z klubu. Povedou do Říma?

Ne každá pohádka může mít šťastný konec a hořká zápletka v našem příběhu se objevila poněkud nečekaně brzo. Velice perspektivní anglický fotbalista totiž hned od svého příchodu do Divadla snů začal výkonnostně zaostávat, což vyvolalo mnohé otázky. Ole Gunnar Solskjaer či Ralf Rangnick jakožto bývalí manažeři Manchesteru United je ještě neřešili, zato Erik ten Hag se do nich pustil se vší vervou. Důvod byl prostý. Když se podíváte na Jadonova čísla, jakými oplýval v Borusii Dortmund, musíte se drbat na hlavě. 

Jadon Sancho v Borusii Dortmund

Sezona 2018/19: 13 gólů a 20 asistencí
Sezona 2019/20: 20 gólů a 20 asistencí
Sezona 2020/21: 16 gólů a 20 asistencí

Někdejší trenér Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer viděl Sancha jako poslední dílek své skládačky, která pouhý ročník předtím skončila na působivém druhém místě tabulky Premier League. Jenže realita byla mnohem krutější, než kdokoliv mohl očekávat.

Jadon Sancho v Manchesteru United

Sezona 2021/22: 5 gólů a 3 asistence
Sezona 2022/23: 7 gólů a 3 asistence
Sezona 2023/24: 3 zápasy bez jakéhokoliv zápisu

Obecně platívá, že přestupy do Anglie bývají těžší, ale toto pravidlo jako by v poslední době platilo na pouhé dva kluby – jedním je Chelsea a druhým náš Manchester United.

Sanchův výkonnostní úpadek se nynější kormidelník Rudých ďáblů snažil řešit tím, že Jadona, který mimochodem kvůli své formě přišel také o místo v anglické reprezentaci, poslal na individuální přípravu do Nizozemska. Zde se za drobnohledu několika expertů pokoušel doladit fyzičku, která měla být údajně jeho největší slabinou.

Tento pokus na první pohled nedopadl nejhůře, Jadon si postupně našel místo do kádru Manchesteru United zpátky, ale jak skončila předchozí sezona a započala ta nová, jako by se vrátil ten starý líný Sancho znovu.

„Mou prací je hlídat nějaké výkonnostní standardy a těch Jadon v této chvíli zatím nedosahuje,“ vysvětlil Erik ten Hag začátkem září na tiskové konferenci, proč anglického forwarda opět vyřadil z nominace na zápas.

Trénuji dobře, oponoval hráč

Jakmile se ten Hag do Sancha takto veřejně obul, netrvalo to dlouho, než mu přišla zpětná vazba. Třiadvacetiletý rodák z Londýna vydal na svém Instagramu velice kontroverzní příspěvek, kterým prakticky zpečetil svoji kariéru v Manchesteru.

„Nedovolím lidem, aby o mně říkali věci, co nejsou pravda. Tento týden jsem si na tréninku vedl dobře. Věřím tomu, že tu jsou jiné důvody, které nyní nebudu rozebírat. Už dlouhou dobu jsem obětním beránkem, což není fér!“ znělo mimo jiné v popisku onoho zmiňovaného příspěvku.

Abychom si to celé přiblížili, Jadon vinil ten Haga, že mu nedává tolik herních příležitostí, jelikož upřednostňuje své hráče. Zejména ty, co si dotáhl z Ajaxu. V kabině United kvůli tomu vypukla v jeden čas i hádka, kterou zinscenoval právě náš křídelník.

Drinky a zábava

Dlouhé tři týdny visel Jadonův příspěvek na jeho Instagramu, než se ho konečně rozhodl smazat. Jako odměnou mu však bylo vyřazení z kádru a individuální tréninky. A jako bonus, místo toho, aby ukázal, že dře a že Erik ten Hag nemá pravdu, si užíval na večírcích a hrával FIFU (nově EA FC) na PlayStationu. Protože je však držitelem známého jména, fanouškům to neuniklo.

Možné laso z Říma či Dortmundu

Vše došlo do toho bodu, kdy zůstaly jakékoliv přátelské vazby mezi trenérem Erikem ten Hagem a Jadonem Sanchem nenávratně zpřetrhány, jedinou možností je odchod jedné či druhé strany.

Přestupový guru Fabrizio Romano již na svém YouTube kanálu informoval o tom, že už teď anglického fotbalistu monitorují José Mourinho z AS Řím a Edin Terzić z Borussie Dortmund. Oba se jej pokusí tuto zimu získat, jen v případě Borussie je problém, že nemůže příliš utrácet. A ďáblové by zase pro změnu za Sancha rádi dostali co nejvyšší obnos. Přeci jen ho na Old Trafford přivedli za 73 milionů liber, které se jim jistojistě zpátky nevrátí. Těch 50 milionů je však ještě celkem reálných.