Semafor F:NL: Zbrojovka stoupá vzhůru, béčko Sparty padá dolů. Nový nejlepší střelec je z Chrudimi

Velmi často se mění role týmů v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Stalo se tak i v tomto kole. Na čele sice zůstal Vyškov, nicméně pořádně nahoru se dere i Zbrojovka. Nedobře hraje naopak sparťanské béčko. Druhá liga má také nového nejlepšího střelce.

Oranžová – nový lídr mezi střelci? Z Chrudimi!

Tohle přesně si od Davida Hufa Chrudim představovala. V minulé sezoně ji trápila ofenziva, chyběl střelec, který to vezme na sebe.

Vypadalo to, že problém přetrvá i do této sezony. I proto přišel David Huf, který se v Pardubicích dlouho nedokázal prosadit. Na začátku tohoto ročníku to však vypadalo, že trápení bude pokračovat. „Na Davida samozřejmě nejvíc spoléháme. Je ale vidět, že se hledá, dlouho nehrál, ale věříme mu, že to zlomí a začne nám to tam padat,“ říkal pro eFotbal.cz trenér Chrudimi Radek Kronďák v momentě, kdy byla Chrudim poslední.

A ukázalo se, že měl dobré cítění. Chrudim se zvedla, a to i zásluhou Hufa. Ten se rozstřílel do parádní formy, o víkendu dal dvě branky, dohromady jich má osm v devíti zápasech. Nikdo jich v současnosti v druhé lize nemá víc. 

Foto: MFK Chrudim