Rudý ďábel Greenwood neprožil v Getafe zrovna klidný debut. Příznivci Osasuny mu přáli smrt

Anglický útočník Mason Greenwood, který byl v únoru zproštěn obvinění z pokusu o znásilnění, se vrátil po 20 měsících k fotbalu a čelil nenávistným pokřikům fanoušků soupeře.

Rudý ďábel Greenwood neprožil v Getafe zrovna klidný debut. Příznivci Osasuny mu přáli smrt

Jednadvacetiletý hráč v neděli debutoval v dresu Getafe, kam přišel, na roční hostování z Manchesteru United a hrstka příznivců Pamplony na něj pokřikovala, ať chcípne. Kouč hostů Jagoba Arrasate jejich chování odsoudil, trenér madridského celku José Bordalás Greenwooda chválil.

Greenwood naskočil do zápasu v 77. minutě a brzy nato vybojoval rohový kop, po kterém dal Nemanja Maksimovič hlavičkou vítězný gól na 3:2.

"Příjemně nás překvapil," řekl kouč Bordalás o Greenwoodově výkonu po zápase. "Pomohl nám v útoku i v obraně. Pořád s ním pracujeme, protože řadu měsíců nehrál. Nespěcháme. Řekl bych, že víkend pro něj byl výjimečný a bylo pro něj zadostiučiněním, že zase hrál fotbal. To je to, co fotbalisté chtějí," uvedl trenér Getafe.

Greenwood, který má za sebou jeden start za anglickou seniorskou reprezentaci, byl loni v říjnu obžalován z pokusu o znásilnění, nátlakového chování a napadení. V únoru bylo jeho stíhání zastaveno. Greenwood, který hrál hrál za United od šesti let, uznal, že se dopustil chyb. Obvinění z pokusu o znásilnění však popírá. V Getafe dostal šanci na restart kariéry, i když španělská organizace bojující proti domácímu násilí proti tomu protestovala.

Bordalás zdůraznil, že novou posilu hodnotí pouze po sportovní stránce. "Je to skvělý hráč. Máme z něj radost. Integroval se dobře, vezmeme-li v úvahu, jak krátkou dobu tady je," uvedl. 

Lukaku si otevřel střelecký účet už i v Římě. Potřebuje se cítit milovaný a žádaný, prozrazuje Mourinho