Lukaku si otevřel střelecký účet už i v Římě. Potřebuje se cítit milovaný a žádaný, prozrazuje Mourinho

Slovutný AS Řím se v rámci čtvrtého kola Serie A konečně dočkal první výhry v sezoně, jež ho vynesla ze sestupových pozic na dvanáctou příčku.

Lukaku si otevřel střelecký účet už i v Římě. Potřebuje se cítit milovaný a žádaný, prozrazuje Mourinho

Ofenzivní vzplanutí "vlků" z věčného města odneslo Empoli, které odcestovalo z Olympijského stadionu se sedmigólovým debaklem a v italské nejvyšší soutěži pořád čeká jak na první bod, tak na první gól.

Poprvé v nových barvách se střelecky prosadil také nováček Romelu Lukaku, jehož trenér AS José Mourinho pochválil jak za výkon, tak vítěznou povahu.

Premiéru si odbyl v neúspěšném šlágru s AC Milán (1:2), proti kterému si však zahrál jen závěrečných 20 minut. Debut v základní sestavě přišel až ve druhém domácím klání v řadě.

"Romelu se potřebuje cítit milovaný a žádaný. Když k nám přišel, cítil, že tým potřebuje hráče, jako je on. Myslím si, že je opravdu šťastný. Rád vyhrává, má to v povaze," chválil třicetiletého forvarda na oficiálních stránkách Říma.

Bývalý útočník Manchesteru United i Chelsea, jemuž aktuálně konkurují esa jako Abraham, El Shaarawy, Dybala a Belotti, se na Apeninském poloostrově nepotřebuje nijak zvlášť adaptovat.

V nedávné minulosti totiž zářil v barvách konkurenčního Interu Milán, za který se mu v Serii A podařilo nasázet 57 branek a dalších 26 přesných zásahů zaznamenal v jiných soutěžích.

Portugalský kouč dobře ví, že je pro útočníky velmi důležité střílet branky. Trend by rád udržel i v tomto týdnu, kdy AS čeká vstup do základní skupiny Evropské ligy, i páté kolo Serie A na hřišti Turína.

"Všichni hráli dobře, i když výsledek 7:0 neodráží náš výkon. Ten byl solidní, leč s chybami. Někteří naši hráči nebyli schopní odehrát celých 90 minut kvůli problémům s kondicí. Musíme proto dál tvrdě pracovat, máme potenciál na to, abychom se zlepšovali a dařilo se nám. Vítězství máme v plánu i ve čtvrtek," připomněl nadcházející střet na půdě Šeriffu Tiraspol. 

Stará dáma doma přetlačila Lazio. Derby della Madonnina ovládl jednoznačně Inter. Svěřenci Mourinha si zastříleli proti Empoli