Prokletí křídel United: Nyní mimo i Antony, dohodl se s Rudými ďábly na odloženém návratu

Mason Greenwood, Jadon Sancho a nyní Antony. Křídelní prostory pro hráče z Old Trafford jsou (z nejrůznějších důvodů) do značné míry problematické.  

Prokletí křídel United: Nyní mimo i Antony, dohodl se s Rudými ďábly na odloženém návratu

Brazilský křídelník Manchesteru United Antony se dohodl se svým zaměstnavatelem, že se po mezinárodní přestávce dočasně nevrátí do kádru Erika ten Haga a pokusí se vyřešit své problémy, když jej už tři ženy obvinily ze sexuálního napadení. Ač Antony všechny tyto obvinění popírá, ze stejného důvodu byl vyřazen i z brazilského týmu pro kvalifikační zápasy na mistrovství světa proti Bolívii a Peru. Po konfliktu s Jadonem Sanchem se tak opět zmenšil výběr Erika ten Haga pro křídelní prostory. 

Pro United je však i ve světle nedávné kauzy se Masonem Greenwoodem působit jednoznačně s ohledem na potenciální oběti. "S Antonym jsme se dohodli, že svůj návrat do kádru odloží až do odvolání, aby se mohl k obviněním vyjádřit. Jako klub odsuzujeme násilné činy a urážky. Uvědomujeme si důležitost ochrany všech zúčastněných v této situaci a bereme na vědomí dopad těchto obvinění na osoby, které zneužívání přežily," citovala BBC prohlášení Manchesteru United. Tomu se přitom akvizice brazilského hráče zatím opravdu nevyplácí, první nákup ten Haga zatím nedostál své cenovce ve výši 85 milionů liber a nyní se přidal ještě problém s napadením. 

Sám Antony naproti tomu už v pátek vystoupil v brazilské televizi, kde měl prohlásit že nikdy žádnou ženu nenapadl a že věří, že pravda vyjde najevo. "Chci znovu zdůraznit, že jsem nevinný v tom, z čeho jsem byl obviněn, a budu plně spolupracovat s policií, abych jí pomohl dobrat se pravdy. Těším se, že se co nejdříve vrátím do hry," citovala Antonyho opět BBC. K dočasnému suspendování z kádru United pak třiadvacetiletý křídelník uvedl: "Bylo to oboustranné rozhodnutí, abych nerozptyloval své spoluhráče a zabránil zbytečným kontroverzím pro klub.”