Tři mezinárodní starty, pět gólů. Sparťan Rus si říká o více minut ve F:NL i šanci v Holoubkově devatenáctce

V soudobé sparťanské rezervě není zajímavý pouze jednadvacetiletý forvard Tomáš Schánělec, jenž se v dosavadním průběhu F:NL zapsal do střelecké listiny hned šestkrát.

Po jeho boku vyrůstá také sedmnáctiletý talent Daniel Rus, který je součástí strahovského dění od roku 2017, kdy do něj zaplul z Roztok, respektive z Dukly.

Jeho potenciálu už si navíc všimli nejen na Spartě. Nejlepším mladším dorostencem v zemi byl totiž Rus vyhlášen jako za rok 2021, tak za rok 2022.

Perspektivní střední útočník už tak definitivně povýšil z klubové devatenáctky do druholigové rezervy, v níž by měl hravě překonat svou bilanci z ročníku 2022/2023, jež čítala 124 odehraných minut a jeden pobyt v základu.

V rozběhlé sezoně 2023/2024 zatím odehrál 101 minut čistého času a mezi jedenácti vyvolenými figuroval jednou, což by se však mohlo brzy změnit. Tím spíš, že se mu mimořádně daří i na mezinárodní úrovni...

Rus má totiž za sebou velmi povedený zářijový reprezentační blok, v rámci nějž v dresu české osmnáctky zářil na domácím turnaji Václava Ježka, který se konal v Královéhradeckém kraji.

Výběru, který trenérsky vede Aleš Křeček, pomohl v posledních dnech ke třem jasným vítězstvím a první trofeji od roku 2015 pěti nastřílenými brankami.

6. září proti Turkům (3:0) se střelecky prosadil jednou, o dva dny později nasázel Slovensku (6:0) dvě branky a 10. září s USA (2:0) už se pod triumf podepsal zcela sám.

Na celkovém skóre 11:0 tak měl výrazný podíl. Z toho, že se nedočkal od trenérského štábu veřejné pochvaly, by si však nic dělat neměl. Třeba to byl záměr kvůli klidu na práci.

"I když jsme na turnaji vyhráli všechny tři zápasy, určitě se máme ještě co učit. Je samozřejmě krásné vyhrát takový turnaj, ale rozhodně nebudeme létat v oblacích,“ prohlásil na serveru fotbal.cz kouč Křeček.

Aby z toho však nebyl brzký přechod k devatenáctce Davida Holoubka, kterou čeká v říjnu vstup do základní fáze kvalifikace o postup na Euro proti San Marinu, Finsku a Rumunsku.

Sparta opět oslabila Žilinu. Po Goljanovi nalákala do svých řad dalšího mládežnického reprezentanta Slovenska