Sparta opět oslabila Žilinu. Po Goljanovi nalákala do svých řad dalšího mládežnického reprezentanta Slovenska

Žilina, která pod vedením bývalého kouče Dukly Jaroslava Hynka aktuálně vévodí slovenské lize, definitivně ztratila jeden ze svých velkých ofenzivních talentů.

Sparta opět oslabila Žilinu. Po Goljanovi nalákala do svých řad dalšího mládežnického reprezentanta Slovenska

Struktury MŠK totiž opustil nejlepší střelec staršího dorostu z uplynulého soutěžního ročníku 202/2023 Marián Weber, jenž zakotvil ve Spartě.

Stále teprve sedmnáctiletý útočný hráč, jenž nasázel ve zmíněném ročníku 17 branek, letenské "S" upoutal již ve vzájemném souboji devatenáctek, ve kterém se mu - tehdy ještě ve žlutozeleném - podařilo i skórovat.

Šikovný mladík, který před pár dny nastoupil za slovenskou devatenáctku proti Chorvatsku a během svého pobytu na place zaujal dobrou kontrolou míče, se na Strahově připravoval již dříve, nicméně celý transfer se uzavřel již před pár dny.

Podle slovenských odborníků by mohl být ještě lepší, než jeho o pět let starší krajan Adam Goljan, jenž vyměnil Žilinu za Spartu v úvodu roku 2022 a od té doby nasbíral čtyři soutěžní starty za áčko a pětatřicet vystoupení za druholigové béčko.

Na seniorské úrovni jsou dosavadním vrcholem Webera dva starty ve druhé slovenské lize za rezervu "Šošonů".

Bude ho v rámci nové fotbalové kapitoly čekat ještě mládež, nebo rovnou zapluje do F:NL, kde si ho vezme na starost realizační tým v čele s Petrem Janouškem, Timem Sparvem a Lukášem Váchou?

Pokud by již v průběhu právě probíhající podzimní části nastala možnost číslo 2, čekala by ho konkurence v podobě Daniela Ruse či Tomáše Schánělce. 

Čtyři střelci, kteří mlčí? Ligová stálice, africká hvězda, hladový sparťan i baníkovec za miliony