Juventus si na Floridě vyšlápl na Real, AS Řím triumfoval v Portugalsku, Arsenal skolil Monaco až na penalty

Juventusu Turín vyšlo i druhé letní přátelské měření sil, když si po AC Milán, který zdolal na penalty, poradil také s Realem Madrid.

Paris Saint-Germain to na japonském turné nešlo. Druhou prohru v řadě mu uštědřil Inter Milán

Bianconeri si v Orlandu na Floridě připsali výhru 3:1, pod níž se podepsali střelci Kean, Weah a Vlahovič, jenž pečetil výsledné skóre v páté minutě nastavení.

Kouč vítězů Allegri vystřídal v průběhu klání celou jedenáctku, jeho protějšek Ancelotti provedl devět změn, s tím, že kompletních 90 minut nechal na trávníku pouze Courtoise a Bellinghama.

"Bílý balet" odešel v rámci předsezonní přípravy poražen podruhé v řadě a do startu LaLigy, jež pro něj vypukne za devět dní na půdě Bilbaa, má jeho trenérský štáb o čem přemýšlet.

To AS Řím je v létě neporažen a po remíze se Sportingem Braga a jasné výhře nad Estrelou dokázal na portugalské půdě přehrát tamní Farense 4:2.

Kouči "Vlků" José Mourinhovi udělali radost úspěšní střelci Artur Jorge, Belotti a Pellegrini, s tím, že jednu branku si soupeř vstřelil sám.

Přípravné období zakončí tým z věčného města 6. srpna proti francouzskému Toulouse.

Další přední italský celek Neapol sehrál čtvrtý letní duel proti španělské Gironě, s níž remizoval 1:1 a vše překlopil na svou stranu až v bonusovém penaltovém rozstřelu.

V základní hrací době dokázal v barvách úřadujícího šampiona Serie A udeřit pouze Simeone, který na stadionu Diega Armanda Maradony brzy začne svou druhou sezonu.

Naposledy před startem soutěžních bojů s Manchesterem City v rámci Community Shield ve Wembley byl ve hře Arsenal, který sehrál na svém Emirates Stadium podobnou partii s Monakem.

Také v tomto případě svítil na ukazateli po 90 minutách stav 1:1 a o vítězi rozhodly až penalty, které opanovali "Kanonýři" poměrem 5:4.

V domácích barvách bylo úspěšných všech pět střelců (Ødegaard, Jorginho, Havertz, Fábio Vieira, Magalhães), za hosty selhal japonský reprezentant Minamino.

Přátelsky:

Juventus Turín - Real Madrid 3:1
Branky: 1. Kean, 20. Weah, 90. Vlahovič - 38. Vinícius Junior.

Farense - AS Řím 2:4
Branky: 67. Kristensen, 90. Maxuel - 3. Jorge, 33. Belotti, 42. Pellegrini, 90. Silva.

SSC Neapol - Girona 1:1
Branky: 42. Simeone - 13. Stuani.

Arsenal - Monaco 1:1, 5:4 na pen.
Branky: 43. Nketiah - 31. Fofana.

Bayern v Singapuru přestřílel Liverpool, v létě nevýrazný AC Milán v Las Vegas těsně nestačil na Barcelonu