Z reprezentace až do League One? Někdejší supertalent flirtuje s třetiligovým Readingem

Theu Walcottovi se ani v čtyřiatřiceti letech nechce končit s fotbalem. Na nejvyšší úrovni o něj zájem není, interes o jeho služby nemá ani o stupeň níž sestoupivší jeho domovský Southampton.  

Z reprezentace až do League One? Někdejší supertalent flirtuje s třetiligovým Readingem

Reading se chystá tento týden podepsat smlouvu s Theo Walcottem jako s volným hráčem. Bývalé hvězdě Southamptonu a Arsenalu skončila smlouva poté, co ukončil kontrakt se Saints. Walcott, který s klubem z League One trénuje, se znovu setká s Rubenem Sellesem. Ten jej v minulé sezóně vedl právě v dresu Saints a podle anglických novinářů si je portugalský kouč jistý, že je schopen z bývalého reprezentanta vydestilovat ještě fotbalové umění, které Readingu pomůže v bitvách League One. Reading Today pak uvádí, že Walcott pravděpodobně podepíše roční smlouvu na nadcházející sezónu.

Kariéra velkého talentu, který už v jeho necelých sedmnácti letech vzal tehdy Sven-Goran Ericsson na mistrovství světa do Německa se tak pomalu uzavírá. Do jisté míry nenaplněná, když Walcott sice odehrál v Premier League více než tři stovky zápasů, a to v dresech Southamptonu, Arsenalu a Evertonu, nikde se mu ovšem nepodařilo stát skutečnou oporou jako třeba jeho kolegovi z mládežnických kategoriích Svatých, waleskému křídelníkovi Garethu Baleovi.  

Nyní tak “na stará kolena” bude Walcott pomáhat v návratu do vyšších pater anglického fotbalu Readingu. A nečeká jej lehká stace. Už v  této sezóně měl klub problémy, protože mu bylo odečteno šest bodů poté, co klub "plně nesplnil obchodní plán schválený po historickém porušení limitů EFL pro zisk a udržitelnost". Podle deníku Sun byl nicméně Walcott přesunu "na předměstí Londýna" už během lednového přestupového období, tento krok ztroskotal kvůli přestupovému embargu klubu.