Chelsea je největším klubem v Anglii, nadchl se Pochettino pro novou práci. Teď chce vyhrávat trofeje

Mauricio Pochettino byl oficiálně představen jako nový manažer Chelsea a už má za sebou i úvodní interview. V něm svůj nový domov zahrnul samou chválou.

Chelsea je největším klubem v Anglii, nadchl se Pochettino pro novou práci. Teď chce vyhrávat trofeje

Blues mají za sebou sezonu, na kterou by nejraději zapomněli. Thomas Tuchel, Graham Potter ani Frank Lampard během ní nedokázali vzkřísit mužstvo, které se v tabulce propadlo až na dvanáctou příčku a vůbec nehrálo fotbal, který by se od jejich hodnoty kádru očekával.

Šanci vše napravit dostal bývalý kormidelník Tottenhamu či PSG Mauricio Pochettino, který se do Londýna vrací s jasnou vizí. Hodlá v týmu zavést svoji útočnou filozofii a vyhrávat trofeje. Potenciál v týmu prý je, teď je potřeba ho jen probudit.

„Když se mi ozvala Chelsea, neváhal jsem ani vteřinu. Je to jeden z nejlepších týmů světa a nejlepší tým v Anglii. Za posledních 10, 12, možná 15 let nebylo v Anglii lepšího mužstva. Minulá sezona je zklamáním, ale od toho tu jsme, abychom uvedli všechny věci na pravou míru,“ prohlásil Pochettino.

„Je to nová, vzrušující etapa. Chceme lidem vrátit úsměv zpátky na tvář a prezentovat se takovým fotbalem, jaký si tento klub i fanoušci zaslouží. Hodláme hrát útočně a na hřišti nechávat vždy celých sto procent. Mentalitou tohoto klubu je vyhrávání, což je pro nás nesmírně důležité,“ uvedl jedenapadesátiletý kouč pro klubovou televizi.

„Moc dobře znám Premier League a vím, jak je Chelsea velká. Je to největší klub v celé Anglii. Teď musíme pracovat velmi tvrdě, abychom tento status opět naplnili. Potenciál v týmu máme, navíc přestupové okno stále není zavřené. Ujistíme se, že podnikneme takové kroky, abychom mohli do sezony vstoupit s ambicemi vyhrávat. Nejen zápasy, ale i trofeje. To jsou naše cíle,“ nastínil Pochettino.