Palace se dohodl s Hodgsonem. Nejstarší manažer Premier League zůstává

Malý londýnský klub je Hodgsonovi zjevně souzený. Smlouvu zde prodlužuje již potřetí. A i nyní má v Selhurst Parku ambice nejen na záchranu.  

Palace se dohodl s Hodgsonem. Nejstarší manažer Premier League zůstává

Staronový kouč Crystal Palace Roy Hodgson při oznámení podpisu nového kontraktu prohlásil, že chce v nadcházející sezóně s Eagles skončit v první polovině tabulky, respektive se úplně vyhnout bojům o záchranu. Právě to byl přitom jeho úkol, když se pětasedmdesátiletý Hodgson do Palace vrátil v letos  březnu, kdy nahradil Patricka Vieiru a v rámci smlouvy do konce sezóny měl klub zachránit v nejvyšši soutěži. To se mu nakonec povedlo s přehledem, když z deseti zápasů, které vedl, získal osmnáct bodů a skončil na 11. místě Premier League.

Při dnešním oznámení pokračující spolupráce pak Hodgson BBC prohlásil, že je nesmírně potěšen a hrdý na to, že zůstává v Palace. "Vím, jak fantastický tým tu máme," komentoval své ambice pro příští sezónu zkušený kouč. "Je to skvělá směs mládí a potenciálu, vedle zkušených hráčů s Premier League a mezinárodním rodokmenem. Dlouho jsem mluvil se Stevem Parishem a shodli jsme se, že musíme být ambiciózní, abychom z těchto talentů vytěžili maximum. Jako takový jsme si stanovili cíl skončit v první polovině tabulky, což je podle našeho názoru s takovou báječnou skupinou hráčů a těmi nejskvělejšími fanoušky, kteří týden co týden stojí za týmem, zcela dosažitelné."

Hodgson strávil v klubu od roku 2017 čtyři roky, ale v létě 2021 se rozhodl od fotbalu odejít. Nakonec se velmi záhy do kolotoče ze svého důchodu vrátil, když bývalého šéfa Interu, Fulhamu, Liverpoolu nebo anglické reprezentace angažoval v lednu 2022 Watford, ten se mu ale nepodařilo zachránit a po pěti měsících odešel poté, co klub sestoupil do Championship. Nyní se opět vrací na místo činu v Selhurst Parku.