Hráč kola: Nedělní hvězdy v čele s žolíkem Vlkanovou doplňuje autor vítězné trefy východočeského derby

Nedělní program 28. kola FORTUNA:LIGY opanoval Adam Vlkanova, jenž jako střídající hráč dvěma góly sestřelil Zlín. Stejně si vedl také Christian Frýdek, který zařídil jasné vítězství nad trápící se Zbrojovkou. Slovenský středopolař Lukáš Čmelík se výrazně podílel pod demolicí Jablonce, sobotní východočeské derby si podmanil autor jediné a tedy i vítězné trefy Pavel Černý.

Adam Vlkanova (FC Viktoria Plzeň)

Nečekaného hrdinu našla v domácím utkání proti Zlínu plzeňská Viktoria. Adam Vlkanova totiž střetnutí začal na lavičce, Michal Bílek jej ale už po přestávce společně s Tomášem Chorým poslal do hry.

A osmadvacetiletý záložník potřeboval na první branku jen necelé tři minuty. Po centru Sýkory od rohového praporku si Vlkanova parádně zpracoval míč a střelou k bližší tyči zvýšil na 2:0. Za dalších osm minut si Vlkanova jemně naskočil na centr Pilaře a Rakovan opět neměl nárok.

Z pozice střídajícího hráče tak Vlkanova dvakrát skóroval a stal se jasnou hvězdou posledního utkání 28. kola FORTUNA:LIGY. „Při prvním gólu se ke mně dostal roh, já si zařval, ať mi ho pustí. Měl jsem dobrý první dotek a jsem rád, že jsem takový gól vstřelil. U druhé branky jsem čekal také do poslední chvíle, nevěděl jsem, jestli se to dostane až ke mně. Naštěstí ano a já jen nastavil hlavu," hodnotil pro klubový web fcviktoria.cz autor dvou branek.