Benzema hattrickem vymazal Valladolid, Barcelona přemohla Elche a kráčí suverénně za titulem

Fotbalisté Barcelony vyhráli v 27. kole španělské ligy i díky dvěma brankám Roberta Lewandowského na hřišti posledního Elche 4:0 a neúplnou tabulku vedou o 15 bodů před obhájcem titulu Realem Madrid. Sevilla v prvním utkání pod vedením trenéra Josého Luise Mendilibara zvítězila v záchranářském souboji v Cádizu 2:0 a vzdálila se sestupovým příčkám. Real Madrid rozdrtil Valladolid 6:0, velkou zásluhu na tom měl francouzský útočník Karim Benzema, který se blýskl hattrickem.

Lewandowski proti Elche otevřel skóre ve 20. minutě. Ve druhé půli se trefil Fati, pak znovu polský reprezentant a konečný výsledek stanovil po Lewandowského asistenci Torres. Katalánský tým vyhrál čtvrté kolo za sebou, jeho brankář Ter Stegen udržel v ligové sezoně už 20. čisté konto.

Sevilla na hřišti Cádizu vstřelila oba góly po přestávce, když se prosadili Ocampos a Nasírí. Andaluský celek odskočil svému dnešnímu soupeři na tříbodový rozdíl a od prvních dvou sestupových míst ho dělí pět bodů, Valencie a Almería ale odehrály o zápas méně. Mendilibar je po Lopeteguim a Sampaolim už třetím trenérem Sevilly v probíhající sezoně.

Souboj Mallorcy s Osasunou byl souboj jedenáctého celku LaLigy s devátým. Ani jeden z týmů před zápasem neoplýval příliš dobrou ligovou formou. Utkání bylo bohaté na karty - přineslo celkem 10 žlutých a 1 červenou. Ani jeden z týmů se ovšem nedokázal gólově prosadit, či si alespoň vypracovat větší množství slibných šancí. Metrikou xG žádný z týmů nedosáhl ani na metu 0,5. Oba celky tak nadále zůstávají ve středu tabulky pouhé dva body od sebe.

Fotbalový útočník Karim Benzema vstřelil hattrick během sedmi minut a pomohl Realu Madrid ve 27. kole španělské ligy k výhře 6:0 nad Valladolidem. Úřadující mistři jsou druzí v tabulce a na rivaly z Barcelony ztrácejí 12 bodů.

Kanonádu "Bílého baletu" odstartoval ve 22. minutě Rodrygo. Francouzský kanonýr Benzema pak zkompletoval hattrick mezi 29. a 36. minutou a se 14 brankami se osamostatnil na druhém místě střelecké tabulky. Na vedoucího Lewandowského z Barcelony ztrácí tři přesné zásahy. Pětatřicetiletý útočník zaznamenal hattrick v prvním poločase v dresu Realu Madrid poprvé v kariéře.

Po přestávce přispěli k suverénnímu vítězství Realu brankami ještě Asensio a Vázquez. Valladolid prohrál podruhé za sebou a od sestupového pásma jej dělí pouhý bod.