Šokující kandidát na místo manažera Tottenhamu? Legenda City Kompany!

Pochettino, Nagelsmann, Enrique, Silva, Frank, De Zerbi. Řada zkušených jmen je spojováno s pozicí nového šéfa na Tottenham Hotspur Stadium. Nyní mezi ně podle všeho Daniel Levy hodil šrapnel.     

Šokující kandidát na místo manažera Tottenhamu? Legenda City Kompany!

Vincent Kompany se podle informací deníku Sun aktuálně stal hlavním kandidátem na post trenéra Tottenhamu po odchodu Antonia Conteho minulý týden. A zatímco Kanea, Sona, Richarlisona a spol. jako dočasný kouč před nedělním zápasem na Evertonu připravuje Conteho bývalý asistent Cristian Stellini, Daniel Levy jako výkonný šéf Spurs měl udělat zásadní úkrok a z pomyslného klobouku vytáhnout překvapivé jméno favorita, kterému by v posledních letech spíše stagnující Kohouty vložil do trenérských rukou. 

Podle informací deníku Sun se však hlavním uchazečem o místo v Tottenhamu překvapivě stal Vincent Kompany, který měl na Levyho udělat velký dojem během svého působení v čele vedoucího týmu Championship Burnley. Pro belgickou legendu Manchesteru City jde přitom o druhé trenérské angažmá v roli hlavního kouče (po begickém Anderlechtu první v Anglii) a v šestatřiceti letech je bývalý skvělý střední obránce daleko od toho, aby byl považován za zkušeného trenéra. Clarets pod jeho vedením nicméně zažívají skvělou sezónu a už přístí týden si mohou teoreticky zajistit postup do Premier League. Sedm kol před koncem Championshipu.

S uvolněnou pozicí ambiciózních Spurs je v těchto dnech spojována řada jmen. Obecně jsou za favority považováni místní legenda Mauritio Pochettino, který by se mohl vrátit po třech letech, alternativou má být nedávno z Bayernu Mnichov vyhozený Julian Nagelsmann. Oba trenéři nicméně podle mediálních spekulací hodlají vyčkat jak se vyvine situace na Santiago Bernabeu, kde to má mít s koncem sezóny velmi nahnuté Carlo Ancelotti. A ani další - výše zmíněná - jména se ve většině případů podle všeho do severního Londýna úplně nehrnou. Koho nakonec Levy vybere? Bude to legenda City Kompany, kterého Pep Guardiola vidí jednoho dne jako svého nástupce na Etihadu?