Conte je kouč světové kvality, líčí Son. Proč tedy jeho mise skončila fiaskem?

Antonio Conte, a to víceméně stejně jako José Mourinho, byl úspěšný v každém klubu, ve kterém působil. V každém dokázal vyhrát nějakou trofej, kromě Tottenhamu. Co šlo v jeho případě špatně? O tom se pro rozpovídal Son Heung-min pro deník Mirror.

Conte je kouč světové kvality, líčí Son. Proč tedy jeho mise skončila fiaskem?

Conte hned od svého příchodu na sever Londýna jevil vysoké ambice. Dokonce vyšší, než jaké byly výsledky a předváděná hra na hřišti. A když jeho ambice nebyl schopný nikdo v klubu naplnit, tak z něj začala sršet frustrace, kterou se nebál promítnout i na veřejnosti.

„Na prohrávání jsou tady v tom klubu zvyklí. Všichni jsou příliš komfortní s tím, co se tu děje. Není se pak čemu divit, že se Tottenham nikdy nezvedl,“ zněly některé jeho reakce, které si Daniel Levy jakožto šéf Kohoutů nemohl nechat líbit a o pár dní později italského manažera propustil.

Co ovšem šlo špatně. Proč se Conte nedokázal se svým stylem prosadit? K tomu se již více vyjádřil Son Heung-min.

„V první řadě bych rád řekl, jak moc mě mrzí, že byl Antonio Conte propuštěn, protože to je skutečně kouč světové kvality. O to víc mě mrzí, že jsme jeho přítomnosti nedokázali více využít,“ líčil Son pro deník Mirror.

„Chyba nebyla v něm, ale v nás všech, včetně mě samotného. Nemohl jsem pomoct týmu, když mě potřeboval. Cítím se zodpovědný za trenérovo propuštění. Člověk jako Conte má kvality, aby nás posunul na další úroveň, jen my jsme toho nedokázali využít,“ pokračoval.

„Myslím si, že nám chybí více kvality, abychom mohli naplnit jeho cíle, ale zároveň jsme ze sebe mohli vydat více, abychom se k naplnění toho cíle aspoň maximálně přiblížili… Jsem si jistý, že ať už půjde Conte kamkoliv, tak bude úspěšný. A já jen doufám, že my se konečně semkneme a pokusíme se i v Conteho jméně zakončit sezonu se vztyčenou hlavou,“ dodal Son.