Změna už byla potřeba, komentuje Conteho propuštění Levy. Tottenham chce v Lize mistrů

Prostořekost vyšla Conteho draho. Během neděle Tottenham oznámil, že se svým trenérem předčasně ukončuje smlouvu. Na bedra hráčů ovšem stále nakládá vysoké požadavky.

Změna už byla potřeba, komentuje Conteho propuštění Levy. Tottenham chce v Lize mistrů

„Můžeme potvrdit, že Antonio Conte po vzájemné dohodě opustil klub. V jeho první sezoně jsem se zvládli kvalifikovat do Ligy mistrů, tudíž Antoniovi děkujeme a přejeme mu hodně štěstí do budoucna,“ znělo v prohlášení, jež vyšlo na oficiálních stránkách klubu.

Contemu tak či tak měla po této sezoně končit smlouva a vesměs se už hovořilo o tom, že stejně novou nepodepíše, přesto si přál zakončit své působení na severu Londýna se vztyčenou hlavou, což se mu už nepodaří. Osudným se mu s největší pravděpodobností staly komentáře, jež směroval na své mužstvo po remíze 3:3 se Southamptonem, kde jeho bývalí svěřenci vedli 3:1.

„To, kam jsme se dopracovali, je výsledkem hamižnosti a neochoty. Hráči si nechtějí navzájem pomáhat, nechtějí bojovat jeden za druhého, nedávají do zápasů srdce. Jediné, co vidím, je chamtivost,“ čílil se před týdnem Conte.

„Proč se tohle děje? Protože tu jsou na tyto věci zvyklí. Nikdo nehraje za nic důležitého. Nikdo se nerad vystavuje tlaku. Takhle je to pro ně komfortnější,“ pustil se jak do fotbalistů, tak i vedení klubu, jehož reakci nyní po týdnu známe.

„Ta změna už byla potřeba,“ okomentoval Conteho propuštění vlastník Spurs Daniel Levy. „Výsledky nebyly takové, jaké jsme očekávali. Do konce sezony zbývá deset kol a my musíme udělat vše potřebné, abychom se dostaly na příčky zajišťující nám účast v příštím ročníku Ligy mistrů,“ zněl jeho dodatek.