Když nastupuji, tým vyhrává, můj přínos pro hru je stále vysoký, tvrdí Maguire

Harry Maguire je spojován s odchodem z Manchesteru United, jelikož se o něm diskutuje jako o méně potřebném hráči. On sám má však na tyto reakce hodně odlišný názor.

Když nastupuji, tým vyhrává, můj přínos pro hru je stále vysoký, tvrdí Maguire

Mezi fanoušky Manchesteru United už jen při vyslovení jména Harry Maguire panuje jisté znepokojení. Všem se hned vybaví jeho obranné kiksy, které kolikrát vedly ke gólům soupeře. I přes to všechno sám hráč věří, že je pro tým stále přínosem.

„Když dám vzpomenout na mých posledních osm nebo devět startů, tak jsme vždy vyhráli. Takže ano, když hraji, tým vyhrává. Můj přínos pro hru tam stále je,“ odpovídal Harry na otázky novinářů, zdali ještě má klubu z Old Trafford co nabídnout.

„Zatím neuvažuji nad tím, že bych kroky ve své kariéře směroval jinam. Dokud mě bude můj klub potřebovat, tak tu pro něj budu,“ přidal třicetiletý obránce, který v Manchesteru nosí kapitánskou pásku.

Maguireho individuální názor se ovšem neztotožňuje s názorem fanoušků, kteří mu ihned připomněli, že ve svých posledních zápasech sice vyhrál, ale také nastupoval jen v pohárech a dalších „podřadných“ utkáních, kde se ta výhra víceméně očekávala.

Ten tlak na Harryho hlavu je vskutku vysoký a zřejmě i to bude důvodem, proč kolikrát v zápasech kiksuje. Bohužel kvůli tomu přišel o místo v základní sestavě a dnes už je stoperem až druhé volby. A kdyby nepobíral tak vysoký plat, patrně by po něm sáhlo již jiné ligové mužstvo.