Arteta v létě vyčistí kádr. Z Arsenalu odejde hned sedm hráčů!

Gunners po dlouhé době míří  Premier League za titulem, hned pro sedmičku fotbalistů bude titulová sezóna tím posledním, co jako kmenoví hráči Arsenalu zažijí.    

Arteta v létě vyčistí kádr. Z Arsenalu odejde hned sedm hráčů!

Mikel Arteta plánuje další velký krok v transformaci Arsenalu a plánuje se podle informací webu FourFourTwo zbavit hned sedmi hráčů, kteří jsou v kádru jeho Arsenalu považováni za přebytečné. Tento krok hodlá udělat se záměrem vytvořit si jednak prostor (především finanční) k novým podpisům, za druhé nabídnout herní a tréninkový čas dalším talentovaným mladíkům, kteří rostou v akademii Arsenalu. Razantní přestavba Arsenalu tak bude podle všeho pokračovat i v momentu, kdy by se eventuálně Gunners budou hřát v záři největší anglické fotbalové trofeje.

Největším jménem, které má být v daném kontextu na odchodu je Nicolas Pepe. Tento rekordní podpis z Pobřeží slonoviny, který pokladnu Gunners vyšel při příchodu z Nice na 72 milionů liber, se v severním Londýně nparosto nedokázal prosadit a toto léto by mělo být momentem, kdy se jeho cesty s Arsenalem definitivně rozejdou. Pepe je momentálně na hostování v Nice a dokonce se očekává, že by jej Gunners mohli vyplatit, aby mohl klub opustit.

Očekává se taktéž , že v nadcházejícím přestupovém období odejde i další záložník  Gunners zapůjčený ve Francii, Nuno Tavares. Toho budou pravděpodobně následovat hráči jako Pablo Mari, Cedric Soares a Alex Runarsson. Kromě toho se očekává, že v létě budou k mání dvě mladé hvězdy aktuálně zapůjčené pro změnu v klubech Premier League - Albert Sambi Lokonga (Crystal Palace) a Ainsley Maitland-Niles (Southampton). Oba záložníci se pod Artetou neprosadili a mohli by být zřejmě na odchodu z Emirates. Podaří se Artetovi provést čistku podle plánů? A kdo přijde na místa vyexpedovaných hráčů?