Pět událostí kola: Nguyen nepřekonán už 423 minut, Beneš je třískovkař a Řezníček vyrovnal kariérní maximum

Ostřílený strážce svatyně Filip Nguyen setrval na Slovácku a na jeho gólmanský um si nepřišla ani ofenziva Plzně. I přes ztrátu dvou bodů tak v čele zůstává Slavia, u které se ale znovu potvrdilo, že Mick van Buren musí začínat na lavičce. Jubilejní 300. utkání v nejvyšší soutěži odehrál stoper Vít Beneš. Jakub Řezníček vyrovnal své střelecké kariérní maximum.

Beneš zapsal 300. start v nejvyšší soutěži

Novým členem Klubu legend je stoper Sigmy Olomouc Vít Beneš. Ten v sobotním utkání proti Liberci (2:2) nastoupil s kapitánskou páskou k 300. utkání v nejvyšší české soutěži.

„Za 300. start jsem rád, ale věřil jsem, že jsme ze zápasu mohli vytěžit tři body. Za naši neaktivitu po vstřeleném gólu je ale remíza zasloužená,“ povídal po utkání čtyřiatřicetiletý obránce, který svou fotbalovou kariéru rozvrhl do třech celků.

Začínal na Kladně, sedm sezón odehrál v Jablonci a po návratu z Maďarska (Vasas a Szombathely) působí pátou sezónu na Hané. Dodejme, že do Klubu legend se chystá také Jan Kopic, ten proti Slovácku odehrál 299. utkání mezi českou elitou.