Ferdinand poukazuje na zásadní věc, kterou musí Chelsea změnit, aby se vrátila zpátky na vrchol

Tehdejší slavný obránce Rudých ďáblů Rio Ferdinand je přesvědčený, že ví, v čem tkví největší problém novodobého vzhledu Chelsea, která se zatím v Premier League trápí.

Ferdinand poukazuje na zásadní věc, kterou musí Chelsea změnit, aby se vrátila zpátky na vrchol

Co se Todd Boehly ujal kormidla Blues a utratil téměř 700 milionů liber, tak očekával mnohem slibnější výsledky, než jaké mu jsou v současné chvíli prezentovány. Chelsea se nachází na desáté příčce tabulky, ze kterého to má hodně daleko do fotbalové Evropy. 

Družina trenéra Grahama Pottera čelila na Stamford Bridge v tabulce poslednímu Southamptonu a podlehla mu 0-1. Kde je problém, že tak bohatý klub, který nezná žádné finanční limity, nemůže porazit ani nejslabší celek Premier League? Na to se pokusil pro BT Sport odpovědět Rio Ferdinand.

„Podívejte se na to takhle, Chelsea nemá špatný tým. Ona fakt nemá vůbec špatný tým, ale je mi záhadou, jak po tom všem utrácení mohla zapomenout na jednu zásadní věc. Ona nemá žádného kvalitního hrotového útočníka,“ všiml si bývalý slavný anglický obránce.

„Vedení tam koupilo exkluzivní záložníky, skvělé obránce, ale zapomnělo na tu nejzásadnější věc, kterou je útočník. V tom celém týmu není nikdo, kdo by dokázal proměňovat jejich šance. Tohle je ten nejzásadnější problém,“ míní.

„Myslím si, že si to postupně i oni sami uvědomují a že to v létě napraví. Koupí a na Stamford Bridge přivedou nějakého velkého a hvězdného útočníka, který bude těžit z té kreativní zálohy. Jak přijde světový útočník, pak i fanoušci pochopí, že je Graham Potter dobrý trenér,“ dodal Ferdinand.