Guardiolův konec v Manchesteru? Podle sázkovek velmi reálná možnost!

Pondělní odhalení údajného porušení finančních pravidel v podání Manchesteru City ve více než 100 případech v průběhu několika posledních let řádně rezonovalo nejen na Etihad Stadium. Jaké to může mít pro bohatý celek důsledky? S jednou z prvních alternativ přispěchaly sázkové kanceláře, které podle goal.com značně rozkývaly židli pod manažerem Pepem Guardiolou.  

Guardiolův konec v Manchesteru? Podle sázkovek velmi reálná možnost!

Vyšetřování Citizens v letech 2009 – 2018, během nichž získali šest mistrovských titulů, a které Premier League zabralo čtyři roky, je u konce. A pro vedení klubu z bleděmodré části Manchesteru to nejsou dobré zprávy.

Nyní bude na nezávislé komisi, aby rozhodla o případném trestu a jeho možné délce. V případě uznání viny hrozí Manchesteru bodový odečet, pozastavení činnosti a v krajním případě i vyloučení ze soutěže.

Fanoušci týmu tak mají důvod k obavám. A to nejen kvůli výše zmíněným skutečnostem, ale i kvůli možnému odchodu manažera Pepa Guardioly. Ten totiž v loňském roce prohlásil, že kdyby zjistil, že mu vedení lhalo například v těchto otázkách, z klubu by odešel. I proto je podle britských sázkových kanceláří jeho konec na lavičce velmi pravděpodobný.

Španělský kouč má u svého jména dokonce druhý nejnižší kurz na to, že se stane dalším trenérem, který skončí v této roli u anglického prvoligového celku. Hůře je na tom pouze Nathan Jones, který vede poslední Southampton.

V květnu 2022 v rozhovoru pro Sky Sports řekl: „Když je klub z něčeho obviněný, zeptám se na to. Vedení mi podá vysvětlení a já jim věřím. Zároveň jsem jim ale řekl, že pokud mi budou lhát, další den už tu nebudu. Budu mimo a budu jejich nepřítel.“

Pokud se tedy obvinění potvrdí, mohl by Guardiola předčasně z vlastní iniciativy skončit a nastartovat tak nepříjemnou spirálu.