Smlouva až do roku 2025? To nic neznamená, možná sám odstoupím dříve, překvapil Guardiola

Pep Guardiola ještě poměrně nedávno s Manchesterem City prodloužil smlouvu až do léta roku 2025. Tato dohoda však ještě neznamená, že svým podpisem stvrzený závazek dodrží.

Smlouva až do roku 2025? To nic neznamená, možná sám odstoupím dříve, překvapil Guardiola

Patrně nejúspěšnější manažer dnešní doby poukazuje na to, že se doba změnila a že všichni trenéři jsou také jen zaměstnanci, jejichž role jsou velmi vrtkavé. Můžete sice podepsat nový kontrakt, ale stále se jedná jen o kus papíru, který v případě nějaké krize pozbude platnosti.

„Dnešní doba je pro nás manažery velmi těžká. Očekávají se od vás jenom výsledky, a pokud je nemáte, nikdy nevíte, kdy vás odvolají. Totéž klidně může být i můj případ. Letošní sezona pro nás není nejlepší a já vím, že aby někdo další napodobil Sira Alexe Fergusona anebo Arsene Wengera je prakticky nemožné,“ svěřoval se Guardiola deníku Marca.

„Na konci každého dne je to vše pouze o výsledcích a o pohodě v týmu… Klidně se může stát, že se vedení nebude líbit má práce a odvolá mě. Také se ale může stát, že ucítím, že je něco špatně a že ztrácím kabinu a sám ukončím smlouvu… Smlouva je jen kus papíru,“ konstatoval současný kormidelník aktuálně druhého celku Premier League.

Guardiola je zvyklý vyhrávat, a proto se není čemu divit, že mu současná situace s druhým místem v tabulce nevyhovuje. Navíc to vypadá, že se pohádal s pár hráči v kabině. Důkazem nám je Cancelo, který kvůli tomu odešel na hostování do Bayernu Mnichov.