Titulové snahy? Na ty je poměrně brzy, krotí emoce šéf lavičky United

Manchester United bezpochyby prožívá dvojnásobně lepší sezonu, než jakou měl loni, ale stále ta kvalita není taková, aby stačila na boj o titul, tvrdí trenér Erik ten Hag.

Titulové snahy? Na ty je poměrně brzy, krotí emoce šéf lavičky United

Nizozemský kouč aktuálně působící ve službách Rudých ďáblů od svého příchodu rapidně pozvednul mentalitu týmu a během této sezony již zaznamenal skalpy mnoha velkých soupeřů. Na první Arsenal jeho mužstvo však ztrácí stále propastný počet bodů a na nějaký titulový boj to v tomto ročníku ještě nevypadá. Bude to v příští sezoně jiné?

„To záleží na okolnostech,“ odpovídal Erik ten Hag na dotaz novinářů z tiskové konference. „Naše cíle jsou pochopitelně jen ty nejvyšší, ale abychom jich dosáhli, musíme neustále makat nejen jako jedinci, ale především jako tým,“ volil strategickou odpověď.

„Už teď jsme udělali dobrý progres. Všichni hráči rozumí, že v každém zápase ze sebe musí vydat 100 %, a pokud si tuto mentalitu uchovají, výsledky se dostaví… Bude to ovšem stačit na titul? To je pro tuto chvíli hodně velká otázka. Musíme jít od zápasu k zápasu a neustále se zdokonalovat. Když podáme v každém zápase stoprocentní výkon, pak se ohlédneme zpátky a zjistíme, co jsme ochotni vyhrát. Samozřejmě nám záleží na všech možných trofejích, o tom Manchester United je. Nikde tedy nepolevíme,“ podotkl.

Rudí ďáblové dostanou během středečního večera šanci stvrdit svůj postup do finále anglického ligového poháru, kde by vyzvali černého koně této sezony v podobě Newcastlu. Pokud se jim podaří vyhrát, bude to jejich první trofej od května roku 2017, kdy ve finále Evropské ligy překonali Ajax.