5 událostí 17. kola: Van Buren se vrátil ve velkém stylu, Plzeň přišla o vedení, Vrba s Kozákem obrali o body Baník

Viktoria Plzeň hned na úvod jarní části FORTUNA:LIGY selhala a po domácí porážce s Hradcem Králové přišla o první pozici. Ligu nově vede Slavia, která v Edenu pěti góly sestřelila Jablonec. Výrazně se na vítězství podílel Mick van Buren, který tak prožil ideální návrat domů. Jen bod má po zdařené přípravě Sparta, výsledek 1:1 se zrodil i ve Zlíně. Pavel Vrba tak obral „svůj“ Baník a boj o záchranu neodstartoval vůbec špatně.

Střídající hráči se činili

V 17. kole FORTUNA:LIGY zazářilo hned několik střídajících hráčů. O dvojici Mick van Buren – Matěj Jurásek jsme již hovořili, rozhodující momenty ale připravili i další hráči z lavičky.

V duelu Slovácka s Hradcem Králové rozhodl dvacet minut před koncem o třech bodech pro domácí Daniel Holzer. Toho přitom kouč Martin Svědík poslal do hry jen šest minut před vítěznou trefou.

Šťastnou ruku měl i kouč Bohemians 1905 Jaroslav Veselý. Hned po pauze totiž do střetnutí s Teplicemi poslal útočníka Davida Puškáče a právě on dvěma góly zajistil Bohemce další domácí vítězství.