5 událostí 17. kola: Van Buren se vrátil ve velkém stylu, Plzeň přišla o vedení, Vrba s Kozákem obrali o body Baník

Viktoria Plzeň hned na úvod jarní části FORTUNA:LIGY selhala a po domácí porážce s Hradcem Králové přišla o první pozici. Ligu nově vede Slavia, která v Edenu pěti góly sestřelila Jablonec. Výrazně se na vítězství podílel Mick van Buren, který tak prožil ideální návrat domů. Jen bod má po zdařené přípravě Sparta, výsledek 1:1 se zrodil i ve Zlíně. Pavel Vrba tak obral „svůj“ Baník a boj o záchranu neodstartoval vůbec špatně.

Sparta přišla o body, Sörensena i Čvančaru

Po povedené přípravě a zisku několika zahraničních posil mluvila Sparta o tom, že chce výrazně potrápit jak Slavii, tak Viktorii Plzeň. Jenže hned na úvod jara narazila a z Olomouce si odváží jen bod za remízu 1:1.

Přitom i Sparta začala velmi dobře a už po deseti minutách hry otevřel skóre Tomáš Čvančara. Jenže od té chvíle už Spartu nic dobrého nepotkalo. Tři minuty po trefě dvaadvacetiletého útočníka musel kvůli zranění odstoupit obránce Asger Sörensen, v nastavení první půle vyrovnal Jan Navrátil a poté se nepříjemně zranil i Tomáš Čvančara.

Kouč Brian Priske tak po utkání rozhodně šťastný nebyl. „Bod je nejspíš maximem. Po dobré přípravě jsme zde chtěli vyhrát. Měli jsme dobrý začátek a doufali ve víc než jen remízu. Je ale třeba ocenit Olomouc, která měla velmi dobrý herní plán,“ podotkl Priske a ocenil svého soupeře.