Manchester City vyřadil v osmifinále FA Cupu Arsenal

Manchester City přivítal ve čtvrtém kole FA Cupu na domácí půdě Arsenal, který dokázal těsně porazit 1:0, a uštědřil mu tak první porážku od listopadu. Vyrovnaný zápas přinesl rozhodující branku až v 64. minutě, kdy se prosadil povedenou přízemní střelou na zadní tyč Nathan Aké. Mikel Arteta tedy na Etihad Stadium opět neuspěl a jako trenér se zde ani tentokrát nemohl radovat ze vstřeleného gólu.

Manchester City - Arsenal

Branky: 64. Aké

Už ve čtvrtém kole Anglického poháru došlo na jeden z největších možných šlágrů mezi prvním a druhým celkem Premier League. Vedoucí Arsenal byl výrazně psychicky posílen po tom, co v předchozím ligovém utkání skolil Rudé ďábly díky pozdní brance Eddieho Nketiaha. V dobrém rozmaru byli i Citizens, kteří na svém hřišti přejeli Wolverhampton, přičemž hattrickem se neprezentoval nikdo jiný než suverén letošní sezony Erling Haaland.

První brankovou příležitost si připsali fotbalisté Arsenalu, a to konkrétně Takehiro Tomiyasu. Pravý bek se dostal do šance po skvělé individuální akci Leandra Trossarda. S jeho střelou si ale v páté minutě poradil Stefan Ortega. I ve druhé zajímavé situaci Kanonýrů měla prsty posila z Brightonu. Tentokrát to však byl sám Trossard, kdo zakončoval uvnitř pokutového území. Ani on ale na Ortegu recept nenašel. I na druhé straně se o změnu skóre pokusil Belgičan. Jenže zakončení Kevina De Bruyneho zpoza vápna těsně minulo levou tyč.

Úvod druhého poločasu příliš zajímavého nenabídl. Diváky ze sedaček zvedl pouze De Bruyne, když se snažil před prázdnou brankou najít Haalanda. Přihrávce však vystavila stopku pravá ruka Matta Turnera. V 64. minutě si ale svěřenci Pepa Guardioly vytvořili před brankou amerického reprezentanta tlak, jehož výsledkem bylo milimetrové zakončení Akého k pravé tyči a domácí šli do vedení. V závěru to byl pochopitelně Arsenal, kdo tlačil na vstřelení branky. Tým ze severu Londýna se ale za celé druhé dějství nezmohl na jedinou střelu mezi tři tyče a s FA Cupem se rozloučil.

Citizens potvrdili famózní domácí bilanci s Arsenalem a na Etihadu jej zdolali už posedmé v řadě. Zajistili si tak postup do čtvrtfinále, které je na programu na začátku března.