Zásadní zvrat v otázce budoucnosti Bellinghama? Zamíří do Anglie nebo Dortmund neřekl poslední slovo

O budoucnosti ofenzivně laděného anglického záložníka Judeho Bellinghama zatím rozhodnuto nebylo, přesto se napříč celou Evropou hojně spekuluje, kam v létě zamíří. Jeho současný zaměstnavatel Borussia Dortmund však neřekl ještě poslední slovo a podle německého listu Bild by mohla celá sága nabrat zásadního zvratu.

Zásadní zvrat v otázce budoucnosti Bellinghama? Zamíří do Anglie nebo Dortmund neřekl poslední slovo

Anglický klenot je obletován zvučnými obdivovateli a jeho jméno je spojováno například s Manchesterem City, Liverpoolem či Realem Madrid. V Signal Iduna Parku však vnímají, že jeho odchod by mohl vestfálský klub citelně oslabit, proto zvažují učinit krok, který by jej mohl zaujmout natolik, že by zaječí úmysly hodil za hlavu.

Také trenér Dortmund Edin Terzič připustil, že by o svou oporu nerad přišel. Hráče dokonce vyzval, aby odmítl všechny nabídky a v BVB setrval. „Věřím, že musíme zapracovat na tom, abychom tyto mladé kluky udrželi o rok déle. V mé první sezóně jsem mohl na hřiště nasadit Jadona Sancha, Judeho Bellinghama a Erlinga Haalanda, ale byl to jejich jediný společný rok. Pokud se nám podaří dosáhnout toho, že tu budou pospolu dva nebo tři roky takové trojice, možná se nám podaří změnit zaběhnuté pořádky,“ nechal se slyšet chorvatský kouč v rozhovoru pro The Athletic.

Dortmund doposud uměl vychovat skvělé hráče, ale poté je byl nucen prodat. Německý klub však chystá podle listu Bild revoluční krok a Bellinghamovi chce nabídnout lukrativní smlouvu. Hráč by si mohl přijít ročně až na 15 milionů eur, což je na poměry BVB nebývalý tah. Samozřejmě, že zájemci o služby anglického reprezentanta mohou nabídnout i více, ale hráč by nemusel mít důvod balit kufry.

V Podbrezové věděli, že udělá polský mladík Kiwior velkou kariéru. Ale že bude tak rychle v Arsenalu?!