Newcastle se s Evertonem dohodl na přestupu Gordona

Everton v boji o udržení přichází o svou kometu. Teprve jednadvacetiletý Anthony Gordon míří za více než 40 milionů liber do Newcastle. Cestu k odchodu tak má otevřenou Allan Saint-Maximim.

Newcastle se s Evertonem dohodl na přestupu Gordona

Anglie opět nepřekvapila. Anthony Gordon má sice teprve jednadvacet let, vzhledem k letošním výkonům je ale přestupová částka velmi vysoká. Gordon přestupuje z Evertonu do Newcastlu za 40 milionů liber, dalších pět milionů může dorazit v podobě bonusů.

Gordon přitom letos odehrál dvanáct ligových duelů, ve kterých si na své konto připsal šestnáct střeleckých pokusů mezi tři tyče, ovšem jen tři branky. To není žádná skvostná bilance.

Gordon nicméně v tomto týdnu jasně svému týmu řekl, že za něj již hrát nechce. Tři dny chyběl na tréninku a objevil se až dnes ráno, to už ale bylo zřejmé, že přestup je nevyhnutelný. Osobní podmínky zatím doladěny nejsou, zdravotní prohlídka je ale již připravena. 

Newcastle se o anglického útočníka zajímal již v létě, blíže k němu ovšem měla Chelsea, která za vedení Thomase Tuchela nabízela 60 milionů liber. 

Co se Strak týče, manažer Eddie Howe věří, že Gordon je schopen hrát na několika pozicích. Dost možná zaplní místo po jiném hráči, jelikož na odchodu má být Allan Saint-Maximin. Ten byl nabídnut do AC Milán, zájemců má ovšem několik i v Premier League.