Podpis Tiehiho, devět zápasů, žádná výhra. A Wigan vyhodil Kolo Tourého

Latics před dvoutýdenní přestávkou vegetují na posledním místě Championshipu se čtyřbodovou ztrátou na místa, které znamenají setrvání v druhém patře anglického fotbalu.  

Podpis Tiehiho, devět zápasů, žádná výhra. A Wigan vyhodil Kolo Tourého

Wigan Athletic propustil manažera Kolo Tourého poté, co se mu nepodařilo vyhrát žádný z devíti zápasů, které vedl. Bývalý obránce Arsenalu a Manchesteru City byl přitom jmenován nástupcem Leama Richardsona teprve v listopadu. Latics během Tourého panování získali pouze jediný bod v sedmi zápasech Championshipu (zbylé dva odehrál ve FA Cupu) a aktuálně figuruje na posledním místě tabulky. "I když to bylo těžké rozhodnutí, představenstvo jej považovalo za nutné, abychom měli co největší šanci zůstat klubem Championship i v příští sezoně," uvedl pro BBC výkonný ředitel Wiganu Malachy Brannigan.

"Víme, že toto období je pro každý fotbalový klub, včetně nás, klíčové. Nyní budeme co nejrychleji pracovat na tom, abychom zajistili jmenování správné osoby na pozici příštího stálého manažera Wiganu Athletic, přičemž naším nejbližším cílem je udržet se ve druhé lize i v příští sezóně," dodal Brannigan. Toure, který do Wiganu přišel z týmu Brendana Rodgerse, pod jehož vedením fungoval jak v Celticu, tak Leicesteru touto osobou zjevně nebyl. Během necelých dvou měsíců jeho působení fanoušci vyčítali týmu hlavně nedostatek bojovnosti a pasivitu.

Z perspektivy českého fanouška bylo nejvýznamnějším manažerským rozhodnutím Kola Tourého přivedení bývalého záložníka Slavie a Liberce Chrise Tiehiho na hostování. Francouz s nigerijskými kořeny nicméně stihl na 81 minut nastoupit teprve v Tourého derniéře proti Lutonu (Wigan prohrál 0:2) a je otázka, jak se dál hostování hráče, v jehož případě má Wigan podle dostupných informací opci na přestup bude vyvíjet.