Pět zajímavých statistik ze středeční dohrávky Crystal Palace – Manchester United

Manchester United přišel v Selhurst Parku o vedení, o vítěznou šňůru i o možnost posunout se na druhé místo v ligové tabulce. Středeční dohrávka 7. kola Premier League nabídla po skončení množství zajímavých statistik a my se na ně nyní společně podíváme.

Pět zajímavých statistik ze středeční dohrávky Crystal Palace – Manchester United

Dvě minuty před koncem první půle otevíral skóre Bruno Fernandes a pro portugalského záložníka šlo o čtyřicátou branku v Premier League. Dvacet branek zaznamenal na Old Trafford, dalších dvacet přidal na venkovních hřištích. Od února roku 2020, kdy do United zamířil, něco podobného dokázali pouze Harry Kane, Heung-Min Son a Mohamed Salah.

Kromě toho o Fernandesovi můžeme říci, že v Premier League skóroval, nebo asistoval proti osmnácti z devatenácti současných celků v nejvyšší anglické soutěži. Na "kanadský bod" čeká už pouze proti Nottinghamu Forest.

United ovšem náskok v Londýně neudrželi, což se jim naposledy stalo v únoru v utkání proti Southamptonu. Od té chvíle zvládli všech patnáct zápasů, ve kterých šli do vedení.

Oproti tomu Crystal Palace znovu jednou dokázalo, že umí dotahovat. V sezóně z nepříznivého stavu získalo už 13 bodů a v tomto ohledu je lepší pouze Tottenham, jenž v tomto ročníku získal bodů čtrnáct. 

Na závěr ještě zpět k Rudým ďáblům. Na úvodní branku nahrával Christian Eriksen a po svém návratu na Ostrovy je ve vynikající formě. Od února 2022 zapsal již jedenáctou asistenci, více za tento úsek mají jen Kevin de Bruyne (16) a Dejan Kulusevski (12). Eriksen zároveň zaznamenal sedmou asistenci v letošní sezóně, letos je lepší už pouze zmíněný de Bruyne, jenž spoluhráčům ze City připravil deset přesných zásahů.