Zbrojovka během přípravy padla s Podbrezovou, Pardubice si vyšláply na Příbram

Fotbalisté Brna v den oslav 110. výročí od založení klubu prohráli v přípravném utkání se slovenskou Podbrezovou 1:2. Nedařilo se ani Českým Budějovicím, které na úvod soustředění v Turecku utrpěly porážku 2:3 s Vasasem Budapešť. Pardubice porazily lídra druhé ligy Příbram 3:0.

Brňanům v zápase proti čtvrtému týmu slovenské ligy nevyšel první poločas, po němž ztráceli dvě branky. Po změně stran snížil nejlepší střelec české ligy Jakub Řezníček, vyrovnat už ale Zbrojovka nedokázala. Brněnští si dnes celou řadou akcí připomínají 110 let od založení, večer se rozzáří hrad Špilberk do klubové červené barvy.

Českobudějovičtí v tureckém Beleku nezvládli přestřelku s Vasasem. Poslední celek maďarské ligy nad Dynamem dvakrát vedl o dvě branky, svěřenci nových trenérů Marka Nikla a Tomáše Zápotočného v druhé půli snížili zásluhou Benjamina Čoliče a Romana Potočného.

Za poslední tým prvoligové tabulky z Pardubic se proti lídrovi druhé nejvyšší soutěže Příbrami postupně trefili Michal Hlavatý, Pavel Černý a David Huf. "Byl to velmi kvalitní zápas z obou stran. Myslím, že první půle byla z naší strany velmi dobrá. V té druhé bylo také hodně dobrých věcí, ale zbytečně jsme ztráceli míče. Každopádně jsme vyhráli s nulou vzadu a to se počítá," řekl klubovému webu pardubický trenér Radoslav Kováč.

Přípravné fotbalové utkání:

České Budějovice - Vasas 2:3 (0:1)

Branky: 71. Čolič, 84. Potočný - 19. Litauszki, 69. Zimonyi, 72. Feczesin.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Janáček - Broukal, Havel, Králik - Čmelík, Grič, Hora, Mršič - Penner - Zajíc, Hais.

II. poločas: Šípoš - Čolič, Čoudek, Sladký - Potočný, Švec, Čavoš, Čermák, Skovajsa - Škoda, Matoušek. Trenér: Nikl.

Brno - Podbrezová 1:2 (0:2)

Branky: 63. Řezníček - 16. Kuzma, 38. Špyrka.

Sestava Brna:

I. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Štěrba, Granečný - Souček, Pachlopník - Nečas, Fousek, Falta - Rogožan.

II. poločas: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek - Blecha, Texl - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.

FK Pardubice - Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 22. Hlavatý, 36. Černý, 69. Huf.

Sestava Pardubic:  Markovič (46. Budinský) - Icha (60. Rosa), Vlček (66. Tecl), Hranáč (46. Koukola), Chlumecký - Vacek (60. Darmovzal) - Pikul (46. Tischler), Hlavatý, Janošek (66. Lima), Helešic (32. Mareš) - Černý (66. Huf). Trenér: Kováč.

Baník Ostrava - Korona Kielce 5:0 (1:0)

Branky: 33. Lischka, 51. Frydrych, 58. Buchta, 76. Juroška, 82. Šín.

Sestava Ostravy: Laštůvka (65. Letáček) - Ndefe (46. Juroška), Frydrych (70. Pojezný), Lischka (75. Říha), Fleišman (46. Šehič) - Cadu (70. Smékal), Miškovič (70. Šín), Kaloč (70. Boula), Kuzmanovič (46. Buchta), Plavšič (70. P. Jaroň) - Tijani (46. Klíma). Trenér: Hapal.

RB Lipsko - FK Mladá Boleslav 4:0

Branky: 8. Halstenberg, 12. Forsberg, 55. André Silva, 73. Werner.

Sestava M. Boleslavi: Šeda (46. Mikulec) - Šimek, Karafiát (76. Suchomel), Suchý - Ekpai (51. Látal), Kubista (76. Donát), Dancák (81. Stránský), Fulnek (76. Žitný) - Skalák (51. Matějovský), Ladra (76. Škoda) - Jawo (51. Kušej). Trenér: Hoftych.