Haaland: Já a Mbappé tu jsme, abychom navázali na éru Messiho s Ronaldem

Jelikož se blíží éra Messiho s Ronaldem ke konci, obávají se lidé, že už zde nebude prostor pro takovou skvělou sportovní rivalitu. Tyto fanoušky ovšem uklidňuje norský snajpr Erling Haaland.

Haaland: Já a Mbappé tu jsme, abychom navázali na éru Messiho s Ronaldem

Nadaný útočník, který aktuálně obléká bledě modrý dres Manchesteru City, je vyloženě přesvědčený, že on a Kylian Mbappé načnou novou éru, která bude té Messiho s Ronaldem velmi podobná. Uklidňuje tím ty lidi, co se báli, že o nadpřirozené schopnosti dvou nejlepších hráčů přijdou.

„Nemusíte zoufat, že éra Messiho s Ronaldem končí, buďte šťastni, že tu nějaká byla. A abych řekl kompletní pravdu, já pevně věřím, že vůbec strádat nebudete, protože jsme tu teď já a Kylian Mbappé a naše rivalita bude úplně stejná,“ cítí sebevědomý dvaadvacetiletý útočník, který momentálně vévodí tabulce střelců v Premier League.

„Každopádně se nesnažím porovnávat s ostatními. Nejsem druhý Ronaldo nebo tak něco, jsem první Haaland. Budu si psát vlastní příběh a pokusím se všechny překonat. A až budu mít po kariéře, tak se za ní ohlédnu a řeknu si, jak se mi to povedlo,“ sdělil Haaland pro Viaplay Football.

Haaland si nepochybně hodně věří a dosavadní statistiky ukazují, že k tomu může mít pevný důvod. V Premier League je totiž jen kousíček od pokoření střeleckého rekordu, a to navíc v poměrně rekordním čase.