Adediran: Doufám, že budu v Dynamu následovat kroky Basseye, nebo ho možná lépe ještě překonám

Dynamo České Budějovice se tento týden pochlubilo druhou zimní posilou a opět při té příležitosti hráblo do druhé nejvyšší tuzemské soutěže. 

Adediran: Doufám, že budu v Dynamu následovat kroky Basseye, nebo ho možná lépe ještě překonám

Po záložníkovi Marcelu Čermákovi, který dorazil na Střelecký ostrov z Příbrami, dorazil na jih země útočník Quadri Adebayo Adediran, jenž dosud patřil Dukle.

Dvaadvacetiletý nigerijský forvard, jenž byl součástí týmu z Julisky od léta 2021 a v tomto ročníku během 481 poskytnutých minut a čtyř startů v základní sestavě zaznamenal dvě branky, se na nové adrese upsal až do 30. června 2026.

Dukla se tak v zimě zbavila již druhého útočného tykadla - již před časem totiž pustila Korejce Bina do Slovácka. "Po odchodu Bina jsme Quadriho prodávat nechtěli, protože pro nás zatím moc neodvedl, a díky svému zranění toho v tomto roce ani moc neodehrál. Agentura zastupující hráče nicméně dala najevo, že hráč neprodlouží smlouvu. Svými podzimními výkony navíc Quadri stihl zaujmout několik ligových klubů. Přestože jsme s hráčem jednali, byl rozhodnut některou z nabídek využít a nakonec se dohodl s Českými Budějovicemi, se kterými se následně dohodla i Dukla," ozřejmil na webu fkdukla.cz člen představenstva Jan Staněk.

Nová akvizice bude moci vyrazit s Dynamem na soustředění do Turecka. Byť s mírným zpožděním. "Zatím nemá hotové vízum do Turecka. Na jeho vystavení bude čekat minimálně do pátku, takže předpokládáme, že by mohl za mužstvem odletět v sobotu nebo neděli. Tím pádem by měl stihnout ještě dvě přátelská utkání," přiblížil na stránkách dynamocb.cz sportovní ředitel Budějovic Milan Čadek.

Jak ho vidí noví trenéři Dynama? "Je to mladý kluk a velký talent, rychlostně a silově velmi dobře vybavený. Věřím, že nám přinese spoustu gólů. Známe ho z Dukly, se kterou proti nám v Příbrami nastoupil. Je to nepříjemný a dravý útočník," uvedl Tomáš Zápotočný. "Přichází, aby zvýšil konkurenci a přidal nám na kvalitě do ofenzívy. A zároveň je to mladý hráč, takže může být pro klub investicí do budoucna. Máme ho následovaného, poprvé jsem ho viděl už v Benešově, kdy proti nám hrál přátelský zápas. Hned mě zaujal, svou rychlostí, silou, a dal nám dva góly. Nastoupil proti nám také v letošní sezoně v Příbrami a sledoval jsem ho také v pohárovém zápase proti Slavii, kde se mi také hodně líbil. Věřím, že nám pomůže," doplnil svého kolegu Marek Nikl.

A co první dojmy samotného rodáka z Lagosu? Dle svých slov je neskutečně natěšený. "Bude to pro mě velké dobrodružství a už se nemohu dočkat, až to celé začne. Chci poznat tým, všechny, co v něm pracují. To je pro mě v současné chvíli nejdůležitější. Když hrál můj krajan Bassey za Dynamo, byl skvělý. Doufám, že budu následovat jeho kroky. Nebo ho možná lépe ještě překonám," uzavřel Adediran.

Olayinkova desetiletá pouť Evropou? 7 klubů a 8 trofejí aneb ze zapadlé Albánie, přes Duklu, až do Ligy mistrů