Leeds podepíše Ruttera a překoná klubový rekord

Francouzský útočník Georginio Rutter v německém Hoffenheimu nijak extrémně nezáří, to ale neznamená, že by se nemohl posunout výše. A co víc, Leeds za něj dle SkySports zaplatí poměrně vysokou částku, která zároveň bude klubovým transferovým rekordem. 

Leeds podepíše Ruttera a překoná klubový rekord

Leeds v této sezóně neprožívá ideální chvilky. V Premier League mu patří až čtrnáctá pozice a mizérie je to jak v defenzivě, tak v útoku. Jediným pomyslným "držákem" je Rodrigo, od senzační výhry na Anfield Road schází zraněný Patrick Bamford a ještě o týden dříve vypadla kolumbijská posila z Feyenoordu Luis Sinisterra.

Tým manažera Jesseho Marsche je jen dva body od sestupových pozic a tak se rozhodl pro posílení ofenzivy. Z německého Hoffenheimu dorazí teprve dvacetiletý útočník Georginio Rutter.

Ten přitom v Hoffenheimu příliš nezáří. V sedmnácti zápasech vstřelil letos jen dvě branky a ve čtyřiašedesáti zápasech celkově nasbíral jen jedenáct přesných zásahů. Dalším překvapením je poté přestupová částka.

Leeds za svou novou akvizici zaplatí 35,3 milionu liber, čímž překoná svůj klubový transferový rekord. Ten v roce 2020 vytvořil Rodrigo, za kterého Leeds Valencii zaplatil 27 milionů liber. 

Jednání mezi oběma týmy jsou v pokročilé fázi a všeobecně se očekává, že Rutter podstoupí do dvou dnů zdravotní prohlídku a mohl by být k dispozici na odvetný souboj FA Cupu proti Cardiffu. Pro Leeds se bude jednat o druhou zimní posilu, ze Salcburku si za 11 milionů liber pořídil rakouského obránce Maxe Wobera.