Manchester United přišel o Gakpa. Kdo bude novým řešením na hrot útoku?

Šéf United Erik ten Hag dlouhodobě dával najevo, že nedostatky Rudých ďáblů na hrotu útoku po rozkmotření se s Cristianem Ronaldem hodlá řešit nákupem Codyho Gakpa. Útočník PSV Eindhoven nicméně po překvapivém zvratu dal přednost rivalům United z Liverpoolu.  

Manchester United přišel o Gakpa. Kdo bude novým řešením na hrot útoku?

A co teď? Na Old Trafford tak dlouho vyhlíželi posilu do útoku, až ta nakonec zamíříla do Liverpoolu. A když je nyní Cody Gakpo ze hry, United stojí před otázkou jak vyřešit volné místo na vrcholu své útočné vozby. Po odchodu Cristiana Ronalda je totiž tato pozice značně personálně “podinvestována,” když s Anthonym Martialem Erik ten Hag přes jeho střelecký úspěch proti Nottinghamu Forest podle všeho dlouhodobě nepočítá, jména jako Rashford, Elanga nebo Garnacho se cítí zase mnohem lépe u krajních lajn.

Osimhen, Terrier, Thuram, Benzema. Tyto čtyři jména se začala podle webu SportSkeeda intenzivněji objevovat v anglických médiích ve spojení s United když na začátku týdne vyšlo najevo, že ten Hagem vysněný Gakpo Red Devils neposílí. Victor Osimhen je s United dlouhodobě spojovaný, třiadvacetiletý šutér Neapole by ale podle všeho mohl být pro United v tuto chvíli trochu příliš drahý, když Neapol si svůj poklad cení minimálně na osmdesát milionů eur a na Old Trafford se před prodejem klubu obrací každá libra (respektive euro). Francouzský reprezentant Thuram je mnohem levnější, když mu v Mönchengladbachu končí smlouva, na tento podpis za cca 12 milionů eur se podle anglických novinářů stojí fronta, ve které mají figurovat mimo jiné i Arsenal a Tottenham. Takže United čelí vysoké konkurenci.

Poslední dvě jména, která  jsou v daném kontextu podle SportSkeedy s United spojována, jsou překvapivější. Čerstvě pětatřicetiletý hrot Realu Madrid Karim Benzema by na Old Trafford přinesl vedle obřího kontraktu též okamžitou kvalitu, vzhledem k hráčově věku to nicméně není řešení, se kterým by ten Hag mohl počítat dlouhodobě do projektu, který v Manchesteru staví. Martin Terrier z Rennes, se kterým jsou United v poslední době taktéž nově spojováni je zase na nejvyšší úrovni v podstatě neprověřený hráč a pro Devils by mohl být velkým riskem. Jak tedy ten Hag situaci na hrotu svého útoku pořeší? Možná též tak, že neudělá nic. Podle Sky Sports se ostatně měl manažer Manchesteru United údajně vyjádřit, že si na vysněný podpis je ochoten počkat až do léta.